Donmuş sebze meyveye dikkat

Kayseri'nin Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içinde haftanın yedi günü 24 semt pazarı bulunduğunu, bunların zabıta denetim ve gözetiminde olduğunu bildirdi.

Donmuş sebze meyveye dikkat
14 Aralık 2013 Cumartesi 19:08

Kayseri'nin Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içinde haftanın yedi günü 24 semt pazarı bulunduğunu, bunların zabıta denetim ve gözetiminde olduğunu bildirdi. Kışın çok ağır seyrettiğini, hafta sonu hava sıcaklığının eksi 22 ile eksi 6 arasında olacağını ifade eden Büyükkılıç, bu havada sebze ve meyve gibi açıkta satılar veya taşıma esnasında donmaya maruz kalan ürünler için dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Zabıta Müdürlüğü'nün nöbetçi birimlerinin, hafta sonu ve saat 17.00 ile 22.00 arası mesai yaptığını, her türlü şikâyeti anında değerlendirdiklerini belirten Başkan Büyükkılıç, “İnsan ve çevre sağlığına büyük önem veriyoruz. Mevsim şartları gereği donmuş meyve ve sebzelere karşı dikkatli olmayız. Sonuç itibariyle bu ürünler, şehirdışından özellikle gece taşımacılığıyla gelmektedir. Sebze ve meyvelerin taşınmasında, şehiriçi naklinde, depolanmasında ve pazarlanmasında olabilecek don tehlikesine karşı gerekli tedbirler alınmalıdır. Zabıta birimimiz, pazaryerlerinde donmuş sebze ve meyveye karşı gerekli denetimleri yapmaktadır. Özellikle turp, havuç, portakal ve mandalina gibi ürünler, donmaya daha yakın olmaktadır. Denetimlerde gözden kaçan donmuş sebze ve meyvelerin satışına maruz kalanlar veya tespit edenler, en yakın yetkili kurumları aramalıdır. Bunun için Melikgazi Belediyesi merkez ve nöbetçi zabıta merkezinin telefonu 222 66 29’u arayabilirler.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×