Dondurma üreten ve satış yapan işyerleri denetleniyor

Havaların ısınması ve Ramazan ayı dolayısıyla satışı artan gıda ürünlerinin başında dondurma geliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Nevşehir İl Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri tarafından, dondurma üreten ve satışı yapılan işyerleri...

Dondurma üreten ve satış yapan işyerleri denetleniyor
22 Temmuz 2014 Salı 12:38

Havaların ısınması ve Ramazan ayı dolayısıyla satışı artan gıda ürünlerinin başında dondurma geliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Nevşehir İl Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri tarafından, dondurma üreten ve satışı yapılan işyerleri aralıksız denetleniyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, havaların ısınmasıyla birlikte dondurma üretim ve satışlarında artış meydana geldiğini belirterek, bu nedenle her türlü gıdada olduğu gibi dondurmada da tüketicilerin sağlıklı ürünlere ulaşabilmesi için denetlemelerinin devam ettiğini söyledi. İl genelindeki gıda üretim yerlerinden alınan numunelerin mikrobiyolojik açıdan incelenmek üzere, İl Müdürlüğüne ait özel donanımlı Gıda aracı ile birlikte Kayseri Gıda Kontrol Laboratuvarına götürüldüğünü belirten Yılmaz, bu şekilde daha hassas kontroller yapılarak üreticilerin hijyen konularında daha dikkatli olmalarını sağladıklarını, böylece tüketici sağlığını ve haklarını korumayı amaçladıklarını ifade etti. Yılmaz, denetimler neticesinde görülen eksiklikler doğrultusunda uyarıların yapıldığını, eksikliklerini gidermeyen işyerleri hakkında gerekli yasal yaptırımların da uygulanacağı uyarısında bulundu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×