Doktordan sahte kanser ilacı uyarısı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Dizdar, sahte kanser ilaçlarının zararlı maddeler ihtiva etmediğini; ancak tedavide vakit kaybına neden olduğunu dile getirdi.

Doktordan sahte kanser ilacı uyarısı
11 Aralık 2013 Çarşamba 17:23

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Dizdar, sahte kanser ilaçlarının zararlı maddeler ihtiva etmediğini; ancak tedavide vakit kaybına neden olduğunu dile getirdi.Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk olan Yavuz Dizdar, İstanbul’da sahte kanser ilacı imal edip satan bir grubun polis tarafından yakalandığını aktardı. Bu grubun, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde satış yaptığını ifade etti.


Dizdar, kanser hastalarına sunulan sahte ilaçların zararlı maddeler ihtiva etmediğini; ancak tedavide vakit kaybına neden olduğunu vurguladı.Profesör Dizdar, sahte ilaçları anlamanın kolay olmadığından yakındı. Son eylemi büyük bir şebekenin yapabileceğine temas eden Dizdar, “Bu olayın ne kadar zamandır devam ettiğini bilmediğimiz için geçmişe dönük tedavilerde ne kadar aksama olduğunu saptayamıyoruz.”dedi.

Denetim sıkıntılarının belirlenmesi gerektiğini belirten Yavuz Dizdar, yan etkilerin görülmemesi halinde sahte ilaç kullanılıp kullanılmadığını anlamanın mümkün olmayacağını da sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×