Doğu'ya yatırımı düşünenler için 250 bin Euro'ya kadar destek TKDK'dan

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) birçok dalda yatırımcıya 250 bin Euro'ya kadar destek veriyor.

Doğu'ya yatırımı düşünenler için 250 bin Euro'ya kadar destek TKDK'dan
17 Ocak 2014 Cuma 21:18

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) birçok dalda yatırımcıya 250 bin Euro'ya kadar destek veriyor. Kurum, Kars İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, 500 bin Euro'luk yatırımlarda bu desteğin geçerli olduğunu açıkladı.

Kars TKDK İl Koordinatörlüğü, Vali Eyüp Tepe'nin de hazır bulunduğu çalışma toplantısı ile kurum faaliyetleri ve desteklerini bir kez daha basın mensuplarıyla paylaştı. TKDK İl Koordinatörü Bozkurt, yaptığı açıklamada, kurumlarının, süt ve et üreten tarımsal işletmeler ile süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri ile meyve sebze yanı sıra su ürünlerinin işlenmesine ve de pazarlanmasına destek verdiğini söyledi. Ayrıca, çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, aynı zamanda yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesine, kırsal turizme ve kültür balıkçılığına da desteklerinin olduğunu belirtti.

Bu çerçevede, destek miktarlarının ise 250 bin Euro'ya kadar çıktığını ifade eden Bozkurt, kuruluşlarının Kars'ta, tutarı 31.1 milyon TL olan 29 projeye 15.8 milyon TL destek verdiğinin altını çizdi. 12. Çağrı ilanına çıktıklarını da hatırlatan Bozkurt, yatırımcıları kurumlarına beklediklerini ifade etti.

Vali Tepe ise yapılan yatırımların, hayvancılık ve kırsal turizm ile birlikte şehrin gelişimine ciddi katkı sunacağını aktararak, bu gelişmelerin vatandaşın da bilgilerine sunulması gerektiğini kaydetti.
CİHAN

Doğu'ya yatırımı düşünenler için 250 bin Euro'ya kadar destek TKDK'dan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×