Doğu ve Güneydoğu bölünmenin eşiğinde

MİLLİYETÇİ Hareket Parti (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Doğu ve Güneydoğu’da ükenin bölünmenin eşiğine geldiğini ileri sürüp, Başbakan Reccep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek, “Suriye’de Batı Kürdistan kuruldu. Irak’ta Barzani emminin oğlu olmuş. Canı sık

Doğu ve Güneydoğu bölünmenin eşiğinde
01 Şubat 2014 Cumartesi 14:59

MHP lideri Devlet Bahçeli, dün (Cuma) geldiği Denizli’de, ilçe gezilerine bugünde devam etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek’in eşlik ettiği Bahçeli’nin ilk durağı Babadağ İlçesi, oldu. Partililerden büyük ilgi gören Bahçeli, Babadağ Belediyesi önünden toplanan yaklaşık bin 500 kişiye seslendi.

"SOKAK YERİNE SANDIĞA GİDİN"

Yaklaşan yerel seçimlerde tüm partilerin adaylarına saygı duyduklarını belirten MHP lideri Bahçeli, “Hepsine de başarılar diliyorum. Bu seçimlerde sadece yerel seçimler değil ardından gelecek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerini gerçekleştireceğiz. O yüzden bu seçime önem veriyoruz. Seçimlerin katılımını yüksek tutun. Burada tanıdığınız kim varsa sandığa götürün. Oylarını kullansınlar. Sandığa mutlaka gidiniz ve mutlaka oyunuzu kullanınız. Çıkan her sonuca saygı duyarız. Bu demokratik hakkı herkes kullanmalıdır. Sokaklardaki kavgalar birçok aileyi kötü etkiler. Bunları geçmişte, yaşadık. Bunu en iyi biz biliriz. Bu sandıkta vereceğiniz oylarla hükümeti uyarın. 30 Mart seçimleri geleceğimiz için önemli başlangıç olacaktırö diye konuştu.

HER GÜN KADIN CİNAYETİ GÖSTERMEYE MECBURMUSUNUZ?

Ülkede dış borçların yükseldiğini kredilerin arttığını, gelir dağılımında adaletsizliğin had safhaya yükseldiğine dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti: "Buradan medya gruplarına, televizyon sahiplerine sesleniyorum. Her gün sabahları kadına yapılan şiddeti ve cinayeti göstermeye mecbur musunuz? Bir evde geçim darlığı nedeniyle yaşanan gerginlikte, bu televizyonlardaki programlarda akılları çeliyor. Evlerde katliamlar oluyor. Farkında değil misiniz? Boşanmalar arttı. Toplum çok gerildi. Hoşgörümüz azaldı. Büyükşehirlerde minibüsün kapısında millet birbirine yer vermiyor. Ardından kavga ve bıçaklama oluyor. 11 yıldır AKP iktidarda, ülke bu hale geldi."

"BARZANİ EMMİOĞLUN OLMUŞ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da yüklenen Bahçeli, “Doğu ve Güneydoğu’da ükenin bölünmenin eşiğine geldi. Suriye’de Batı Kürdistan kuruldu. Irak’ta Barzani emminin oğlu olmuş. Canı sıkılsa ya Ankara’ya ya Diyarbakır’a geliyor. Bu durumda da rüşvet ve yolsuzluk patlıyor. Hükümete destek veren kardeşlerime sesleniyorum. AKP’ye verdiğin oyla ayakkabı kut
uları dolarla doluyor. Hala diyorsun ki “Doğru yapılıyor', neresi doğru bu işin? Ayakkabı kutusunun içinde doların ne işi var. Başbakan kendisine yönelen bu gidişatı değiştirmek için yargıyı emniyeti değiştiriyor" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın sürekli yargıyı hedef aldığını da vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: "O yargı mensupları, bu milletin evlatlarıdır. Çoğu Anadolu’nun beldelerinden yetişen bu şahısları hedef almamak lazım. “Senden hesap soracaklar' diye, onlara haksızlık etme. Onları suçlama. Ey Başbakan, onlara deki, "Size 11 yıllık iktidarımın dosyasının alayını veriyorum. İnceleyin bakın. Benim oğlan Bilal’e de geliyorsa kafasını koparın' demesi lazım. Ancak Başbakan hala tahrik ediyor. Bu toplum cinnet getirirse ortalık karışır. Bundan kurtulmanın yolu sandıkta bir işaret vermek olmalıdır."
Bahçeli, daha sonra Sarayköy ve Buldan’ı da ziyaret edip, Güney ilçesine hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×