Doğu bölgeleri için çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis yaşanacağını belirterek dikkatli olunmasını istedi.

Doğu bölgeleri için çığ uyarısı
22 Aralık 2013 Pazar 10:43

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis yaşanacağını belirterek dikkatli olunmasını istedi. Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda çığ tehlikesinin yaşanacağını bildirdi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. Marmara ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, kuzey kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI

Marmara ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekilor.

Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×