Doğalgaz patlaması yaşanan bina boşaltıldı

İzmir’in Buca ilçesinde geçen hafta bir apartmanın zemin katında bulunan dairede meydana gelen patlamanın yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Doğalgaz patlaması yaşanan bina boşaltıldı
11 Aralık 2013 Çarşamba 16:13

İzmir’in Buca ilçesinde geçen hafta bir apartmanın zemin katında bulunan dairede meydana gelen patlamanın yaraları sarılmaya çalışılıyor. Patlamanın yaşandığı apartmanda oturan vatandaşlar binayı boşaltırken polis, doğalgaz şirketi ve belediye yetkilileri de bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.

İşçievleri Mahallesi, 365 Sokak, 26 numaradaki apartmanın zemin katındaki patlamada üç kişi yaralanmıştı. Çevredeki birçok bina ve araba da büyük hasar görmüştü. Apartmanda oturanlar, evlerini terkederek yakınlarının yanına yerleşti.

Patlamanın yaşandığı apartmanda, Buca Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından inceleme yapılıyor. Ayrıca belediye tarafından sokaktaki vatandaşlara sıcak yemek dağıtılıyor. Sokakta bir polis ekibi de hazır bekliyor. Firması yetkilileri ise yaptıkları incelemenin ardından, çevredeki binalara yeniden doğalgaz vermeye başladı. Ayrıca binanın taşıyıcı kolonları da belediye ekipleri tarafından incelemeye alındı. Yetkililer, ilk incelemelerde kolonlarda ciddi bir hasar tespit etmediklerini açıkladı. Binanın, tadilatla yeniden oturulur hale geleceği bildirildi. Çevrede oturan ve patlamada evlerinde hasar meydana gelen vatandaşlar da temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Güvenlik sebebiyle kesilen elektrik ve su ise yeniden verilmeye başlandı.

Bu arada patlamada yaralanan Ceyda İnal ile Fatih İnal çiftinin Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 14 aylık bebekleri Ayaz İnal'ın ise Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ndeki tedavileri devam ediyor. CİHAN

Doğalgaz patlaması yaşanan bina boşaltıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×