Doğalgaz kullanımı geçen yıla oranla yüzde 50 arttı

Erzurum’da son bir ay içinde artarak devam eden soğuklar vatandaşı zora soktu. Hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak büyük ölçüde sıkıntıya giren vatandaş doğalgaz kullanımında geçen yılın aynı aylarına göre yüzde 50’lere varan ölçüde enerji kullan.

Doğalgaz kullanımı geçen yıla oranla yüzde 50 arttı
16 Ocak 2014 Perşembe 15:03

Erzurum’da son bir ay içinde artarak devam eden soğuklar vatandaşı zora soktu. Hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak büyük ölçüde sıkıntıya giren vatandaş doğalgaz kullanımında geçen yılın aynı aylarına göre yüzde 50’lere varan ölçüde enerji kullanımı gerçekleştirdi.

Zorunlu olmadığı sürece dışarıya adımını bile atmayan Erzurum halkı ısınmak için tek çareyi doğalgaz ve elektrik kullanımında buldu. Geçen yıllara nazaran yüzde 50’lere varan ölçüde artışın yaşandığı doğalgaz kullanımında vatandaşların Aralık ayı faturalarında büyük ölçüde artış gözlendi. Hava sıcaklıklarının düşmesinden dolayı doğalgaz kullanımının artış gösterdiğine dikkat çeken Palen Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Müdürü Cem İlker Karaduman, kullanım oranlarında geçen yıla oranla yüzde 50 artışın söz konusu olduğunu ve bu artışın devam edeceğini kaydetti.

Soğuk havalardan kaynaklı doğalgaz kullanımından dolayı faturalarını kabarık bulan vatandaşlar doğalgaz dağıtım firmasına şikayet üstüne şikayet yağdırıyor. Karaduman, “Havaların soğuk oluşu nedeniyle zaman zaman faturaların kabarık olduğuna yönelik şikayetler alıyoruz. Fakat bu tamamen kullanımın fazla olmasından kaynaklanıyor. Geçen yıla göre artışın olduğu doğrudur. Ekiplerimiz sürekli olarak doğalgazın yaygınlaştırılması için çalışmalarını sürdürüyorlar. Gelecek yıllarda da kullanım oranını artırmaya devam edeceğiz. Hava kirliliğinin önlenmesinde en büyük etken olan doğalgazın kullanımı için vatandaşlarımızın da vakit geçirmemelerini istiyoruz” dedi.

“ARIZALAR BEKLETİLMİYOR”

Palen Doğalgaz olarak personellerinin gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Karaduman, “Makine ekipmanlarımız ve personelimizle gelen arızalara en kısa sürede müdahale ediyoruz. Müdahalelerimizde arızaların ivedilikle giderilmesi için çalışıyoruz. Fatura tahsilatlarında da personelimizin güler yüzlü ve bilinçli çalışması ile vatandaşımızı mutlu ettiğimizi düşünüyoruz. Vatandaşlarımız her türlü sorunlarında bizlere ulaşmakta sakınca görmesinler. Zira biz onlar için her türlü imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×