Diyarbakırlı çocuklar Tuğgeneral Güngör’ün konuğu oldu

Diyarbakır’ın Hazro ilçesindeki okullarda eğitim gören 50 kişilik öğrenci grubu Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör’ün konuğu oldu.

Diyarbakırlı çocuklar Tuğgeneral Güngör’ün konuğu oldu
23 Ocak 2014 Perşembe 11:33

Diyarbakır’ın Hazro ilçesindeki okullarda eğitim gören 50 kişilik öğrenci grubu Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör’ün konuğu oldu. Çocuklarla yemek yiyen Güngör, onlara karne hediyesi verdi, okuyup iyi bir meslek sahibi olmalarını istedi. Diyarbakırlı çocuklar, program kapsamında komutanlarla birlikte sinemaya gitti ardından Jandarma Hava Grup Komutanlığı'nın pistindeki helikoplere bindi, pilotlarla fotoğraf çektirdi. Öğrenciler Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'ndaki detektör köpeklerin şovuna hayran kaldı.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı, yürüttüğü ‘Bilinçli ve Güveli Yaşam Projesi’ kapsamında köylerde ikamet eden öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Proje kapmasında Hazro ilçesinden Diyarbakır’a getirilen çocuklar şehrin ve tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra sinemaya götürüldü. Komutanların eşlik ettiği öğrenciler daha sonra Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör tarafından ağırlandı. Bölge komutanlığının sosyal tesislerinde öğrencilerle birlikte yemek yiyen Güngör, onlara okuyup güzel bir meslek sahibi olmalarını istedi. Komutan, çocuklara bir de karne hediyesi verdi. Hazro Kaymakamı Ahmet Özay da yemekte komutan ve öğrencilere eşlik etti. Özay projeyi yürüten jandarma bölge komutanlığına teşekkür etti. Yemeğin ardından Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör ile öğrenci, öğretmen ve komutanlar birlikte fotoğraf çektirdi. Öğrenciler daha sonra 7. Kolordu Komutanlığı Tuğgeneral Eşref Bitlis Helikopter Pisti’ne geçerek burada helikopterlere binerek fotoğraf çekti. Pilotlar, öğrencileri helikopterler hakkında bilgi verdi. Öğrenciler daha sonra helikopteri gezdi, pilot koltuğuna oturarak fotoğraf çektirdi. Öğrencilerin son durağı ise Diyarbakır il Jandarma Komutanlığı oldu. Burada mayın ve bomba arama köpek timlerinin gösterisi nefes kesti. Öğrenciler komutanlara teşekkür etti.
CİHAN

Diyarbakırlı çocuklar Tuğgeneral Güngör’ün konuğu oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×