Diyarbakırlı çocuklar şehidin tabutuna sarıldı, gözyaşları sel oldu

Diyarbakır-Şanlıurfa yolunda dün meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Ali Polat, düzenlenen törenin ardından memleketine gönderildi.

Diyarbakırlı çocuklar şehidin tabutuna sarıldı, gözyaşları sel oldu
15 Aralık 2013 Pazar 13:13

Diyarbakır-Şanlıurfa yolunda dün meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Ali Polat, düzenlenen törenin ardından memleketine gönderildi. Polat, görev yeri Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yoksul çocuklara yönelik eğitim projelerinde eğitmen olarak görev yapıyordu. Cenaze törenine katılan onlarca Bağlarlı aile, çocuklarıyla birlikte şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin tabutunun bir tarafında anne, baba, kardeş ve eşi sarılıp gözyaşı dökerken, diğer tarafında şehidin yıllardır okumaları için çaba gösterdiği, elinden tuttuğu çocuklar ile aileleri tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

Diyarbakır'dan Gaziantep'e çim hokeyi müsabakası için öğrencileri taşıyan midibüs, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi yakınlarında dün buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, 32 yaşındaki Ali Polat adlı polis memuru şehit oldu, 2'si polis, 1'i öğretmen, 20'si ortaokul öğrencisi 23 kişi yaralandı. Yaralıların tedavisi devam ederken, şehit Polat için görev yaptığı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 7. Kolordu Komutanı Abdullah Recep, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in yanı sıra askeri erkan ve şehidin meslektaşları ile çok sayıda Diyarbakırlı aile, şehit için düzenlenen törene çocuklarıyla birlikte katıldı. Cenazenin ambulanstan indirildiği sırada şehidin meslektaşları, ailesi ve öğrencileri gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin babası, kız kardeşi ve eşi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi, yapılan duaların ardından memleketi Gaziantep'e gönderilmek üzere cenaze aracına taşındı. Bu sırada; şehidin yıllardır okumaları için eğitim verdiği, elinden tuttuğu Bağlarlı aileler ile çocukları tabuta sarıldı. Şehidin ailesi de tabuta sarılınca duygu dolu anlar yaşandı. Şehidin, Türk bayrağına sarılı cenazesinin bir tarafından Diyarbakırlı çocuklar diğer tarafından ise Gaziantepli ailesi gözyaşı döktü. Şehidin annesi, eşi, babası ve kardeşi ayakta durmakta güçlük çekti.

BİNLERCE ÇOCUĞUN ELİNDEN TUTUP OKUMALARINA VESİLE OLDU

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün, Sosyal Destek Programı kapsamında yürüttüğü 'Şiddete Hayır Spora Evet' projesi başta olmak üzere yürüttüğü çok sayıda projede görev alan, proje koordinatörlüğü yapan şehit Ali Polat, görev yaptığı Bağlar ilçesinde ailelerle sıkı dostluklar kurmuştu. Bölgedeki çim hokeyi takımları ile oluşturulan ligde mücadele eden Diyarbakır Polisgücü Çim Hokeyi Takımı sporcusu öğrencilere eğitmenlik de yapan Ali Polat, yine öğrencilerle birlikte dün Gaziantep'e gidersen şehit oldu.

Polat, bugüne kadar hep olaylarla gündeme gelen Bağlar ilçesinde çocukların okuması için gece-gündüz demeden çalıştığı, yoksul ailelere her türlü yardımda bulunmak için çabaladığı öğrenildi. Polat'ın arkadaşlarıyla birlikte elinden tuttuğu, sporun farklı alanlarıyla tanıştırdığı binlerce çocuğun bu sayede Anadolu ve Fen Liselerini kazandığı, çok sayıda öğrencisinin de üniversitelerde okuduğu öğrenildi. Şehit için düzenlenen törene katılan çok sayıda çocuk, cenazenin gönderildiği sırada ağıtlar yaktı, krizler geçirdi. Ağlayan çocuk ve gençleri polis memurları sakinleştirmeye çalıştı.CİHAN

Diyarbakırlı çocuklar şehidin tabutuna sarıldı, gözyaşları sel oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×