Diyarbakır’daki tanker faciasına soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Lice ilçesinde meydana gelen LPG'li tanker faciasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, "Diyarbakır Lice ilçesi Tuzlaköy bölgesinde LPG yüklü bir tanker, tek taraflı...

Diyarbakır’daki tanker faciasına soruşturma
22 Temmuz 2014 Salı 13:43

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Lice ilçesinde meydana gelen LPG'li tanker faciasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Diyarbakır Lice ilçesi Tuzlaköy bölgesinde LPG yüklü bir tanker, tek taraflı trafik kazası sonucu yan devrildiği, kaza sonrası LPG tankerinden, yaklaşık 500 metrekare alana gaz sızıntısı meydana geldiği, bu sırada Diyarbakır'dan Bingöl ili istikametinde gitmekte olan iki yolcu otobüsünün içinde bulunan yolcuların olay yerindeki yoğun gaz nedeni ile araçlardan inipgeriye doğru uzaklaştığı esnada büyük bir patlama meydana geldiği iddiaları kapsamında Lice Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2014/910 soruşturma numarası ile adli soruşturma başlatılmıştır. Meydana gelen patlamada 66 vatandaşımız yaralanmış 1 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir. Yaralılar Diyarbakır ve çevre illerdeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca olay yerinde bilirkişi heyeti ile keşif icra edilerek bilirkişi raporu alınması, olayın tanıkları ve mağdurlarının ifadelerinin tespiti ile delillerin toplanması yönünde sürdürülen çalışmalar devam etmekte olup; Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir." denildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×