Diyarbakır’da sahte rapor operasyonu

Diyarbakır’da cezaevinde kalan bazı mahkumlara ‘sahte rapor’ düzenleyerek onların hastanede kalmasını sağladığı iddiasıyla bazı doktor ve hastane çalışanları gözaltına alındı. Doktorların hasta olmayan mahkumlara rapor vererek onları...

Diyarbakır’da sahte rapor operasyonu
26 Mayıs 2014 Pazartesi 12:13

Diyarbakır’da cezaevinde kalan bazı mahkumlara ‘sahte rapor’ düzenleyerek onların hastanede kalmasını sağladığı iddiasıyla bazı doktor ve hastane çalışanları gözaltına alındı. Doktorların hasta olmayan mahkumlara rapor vererek onları hastanede yatırdığı iddia ediliyor.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, bu sabah Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gelerek aralarında profesör, uzman doktor ve hastane çalışanlarının olduğu 20’e yakın kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından emniyete sevk edildi. İddialara göre; özellikle açık cezaevinde kalan bazı mahkumlara sahte rapor düzenlendi ve hasta gibi gösterildi. Aylarca hastane kalan mahkumlar, hastane odalarını otel gibi kullandığı öne sürülüyor. Operasyonda mahkumlar ile doktorlar arasında aracılık yapanların yanı sıra rapor veren doktorlar da gözaltına alındı. Gözaltına alınanların emniyette ifade verme süreçleri devam ediyor. Operasyonla ilgili şuana kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×