Diyarbakır'da Mesut Barzani’ye destek açıklaması

Diyarbakır’da bir grup, Irak'ta referandum hazırlığı yapan IKBY Başkanı Mesut Barzani’ye destek verdi. Aralarında HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, Dicle-Fırat Diyalog Grubu ve KADEP’in de bulunduğu bir grup Irak’ta referandum hazırlığı...

Diyarbakır'da Mesut Barzani’ye destek açıklaması
25 Temmuz 2014 Cuma 16:08

Diyarbakır’da bir grup, Irak'ta referandum hazırlığı yapan IKBY Başkanı Mesut Barzani’ye destek verdi.

Aralarında HAK-PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, Dicle-Fırat Diyalog Grubu ve KADEP’in de bulunduğu bir grup Irak’ta referandum hazırlığı yapan IKBY Başkanı Mesut Barzani’ye destek verdi. Cuma namazı çıkışında Ulu Camii’nin önünde bir araya gelen grup, basın açıklamasını yaptı.

Grup adına konuşan Dicle Fırat Diyalog grubu Başkanı Muhuttin Batmanlı,Kürdistan’ın kurulması Türklere bir zararının olmadığını söyledi. Batmanlı, "Bizim amacımız burada milyonları bir araya getirmek değil. Bu Ramazan aynın son haftasındayız. Bu münasebetle Şeyh Said ve Arkadaşları idam edildiği yerde bir çağrıda bulunacağız. Bundan sonra çalışmalarımıza farklı gruplarla yapacağız. Amacımız şuanda Kuzay Kürdistan’da referandum var. Dünya bilsin ki biz Kürdistanlılar bu çağrının arkasındayız. Tek başımıza da kalsak bu çalışmayı destekliyoruz. Biz diyoruz ki Türk kardeşlerimiz bizden korkmasın. Kürdistan’ın kurulması Türklere bir zararı yok. Bunu defalarca diyoruz. Kürdistan’ın da devlet kurmak hakkı vardır." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×