Diyarbakır Emniyeti'nde tasfiye: 9 şube müdürünün görev yeri değişti

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası emniyet teşkilatında başlatılan görevden almalar devam ediyor.

Diyarbakır Emniyeti'nde tasfiye: 9 şube müdürünün görev yeri değişti
25 Ocak 2014 Cumartesi 14:53

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası emniyet teşkilatında başlatılan görevden almalar devam ediyor. Tasfiyeler bu sefer Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne uzandı. Diyarbakır'da Asayiş, Personel ve Siber gibi önemli şube müdürlerinin de bulunduğu 9 şube müdürü ile çok sayıda personelin görev yeri değiştirildi.

    İstanbul'da 17 Aralık’ta yapılan büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde art arda yaşanan görevden almalar Diyarbakır'a uzandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde 9 şube müdürü ile çok sayıda personelin görev yeri değiştirildi. Alınan bilgiye göre yapılan son değişiklik şöyle: Diyarbakır Asayiş Şube Müdürü Emin Tığlı, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne atandı. Çocuk Şube Müdürü de asayişe getirildi. Diyarbakır Bölge Trafik Müdürü Seyit Cingöz, Şehiriçi Trafik Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Personel Şube Müdürü Vakkas Aslan Bütçe Şube Müdürlüğü'ne, Bütçe Şube Müdürü Adem Yılmaz ise Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü'ne atandı. Trafik Şube Müdürü İbrahim Can, Personel Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Muhabere Şube Müdürü Nihat Urgancı ise Siber Suçlar Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Siber Suçlar Şube Müdürü Ali Zeytin de görevden alınarak Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. Bu arada müdürleri değiştirilen şube müdürlüklerinde çok sayıda polis memurunun da görev yerinin değiştirildiği öğrenildi.

    İstanbul’da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk, rüşvet ve kara para operasyonunun ardından Emniyette başlatılan büyük tasfiye operasyonu kapsamında görevden alınan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’in yerine Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü atanmıştı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×