Diyanet-Sen: Suriye’deki katliamı seyredenler ihanet içindeler

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, dünyanın gözü önünde vuku bulan Suriye’deki vahşete batılı ve kimi İslam ülkelerinin ses çıkarmadığını belirterek “Zalim Esad’ın katliamlarını seyredenler; imana, İslam’a ve insanlığa ihanet edenlerdir.

Diyanet-Sen: Suriye’deki katliamı seyredenler ihanet içindeler
21 Ocak 2014 Salı 14:43

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, dünyanın gözü önünde vuku bulan Suriye’deki vahşete batılı ve kimi İslam ülkelerinin ses çıkarmadığını belirterek “Zalim Esad’ın katliamlarını seyredenler; imana, İslam’a ve insanlığa ihanet edenlerdir.” dedi.

    Üç yıldır devam eden zulüm ve katliamların yeni çıkan görüntülerle de bir kez daha kanıtlandığını kaydeden Bayraktutar, yazılı açıklamasında, “Yaşanılanlar karşısında gözünü kapayan batılı emperyalist devletler ile birlikten yoksun bir şekilde etrafa savrulup söz konusu ülkelerin piyonu olan İslam ülkelerinin iktidarları bu vebalin altında ezilecektir. Bu sessizlik tarihe kara bir leke olarak geçecektir. Bütün bu gelişmelerden anlaşılıyor ki, Müslüman devletler artık kendine çeki düzen verip hiçbir ülkenin ne maşası olmalı ne de onlardan medet ummalıdır. Bir olması, birlik olması gerekenler sadece Müslümanlardır. Eğer bir yumruk olamıyorsak, tek tek dağılmaya mahkumuz.” ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×