Diyanet İşleri Başkanı Görmez yakılan camiyi ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, önceki gün Esenyurt’ta Caferilere ait yakılan Muhammediye camisini ziyaret etti.Gönmez’i camiye gelişinde Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Müftüsü Dr. Mehmet...

Diyanet İşleri Başkanı Görmez yakılan camiyi ziyaret etti
10 Temmuz 2014 Perşembe 18:58

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, önceki gün Esenyurt’ta Caferilere ait yakılan Muhammediye camisini ziyaret etti.

Gönmez’i camiye gelişinde Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt Müftüsü Dr. Mehmet Müftüoğlu, ve Cami İmamı Hamza Aydın karşıladı. Görmez, caminin yakılan kısmına geçerek incelemelerde bulundu ve cami imamı Aydın’dan bilgi aldı.

Camide basına açıklamada bulunan Görmez, “Bu camiler Allah’ın evleridir. İbadet mekanlarımızdır. Hep birlikte Allah’a dua etiğimiz mekanlardır. Mezheplerin ayrı ayrı camileri olmaz. Bunlar hepsi Allah’ın evleridir.” dedi.

Konuşmasının devamında Görmez, ”Herhangi bir camiye saldırmakla bu camiye saldırmak arasında herhangi bir fark yoktur.“ ifadesini kullandı.

Yarın 11 Temmuz’un Ramazan 15. Günü ve Hz Hasanın doğum günü olduğunu hatırlatan Görmez

"Bütün Müslümanları Şii’siyle, Sünni’siyle, Caferi’siyle Ehli beytiyle, Alevi’siyle, herkesi Hz Hasanın hayatını okumaya davet ediyorum. Bir tek Müslüman canı yanmasın, bir tek Müslümanın kanı akmasın diye.” dedi.

CİHAN

Diyanet İşleri Başkanı Görmez yakılan camiyi ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×