Dink için binlerce kişi Taksim’den Agos’a yürüdü

Şişli Agos gazetesi önünde 7 yıl önce silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hrant Dink’i binlerce kişi andı.

Dink için binlerce kişi Taksim’den Agos’a yürüdü
19 Ocak 2014 Pazar 17:08

Şişli Agos gazetesi önünde 7 yıl önce silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hrant Dink’i binlerce kişi andı. Taksim'de toplanan binlerce kişi slogan atarak Agos gazetesi önüne yürüyerek Dink'in öldürüldüğü yere karanfil bırakıldı. Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de eşi için mum yaktı.

Taksim Meydanı, Halasgargazi Caddesi girişinde toplanan binlerce kişi, pankart ve döviz açtı. 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam', 'Hrant için adalet için', ‘Öldür diyenler yargılansın’, ‘Katilleri koruyan cinayete ortaktır’, ‘Adalet istiyoruz, adalet için yürüyoruz’ sloganları atan binlerce kişi Agos gazetesi önüne yürüdü. Gazetenin girişine ‘7 yıldır birlikte korudular birlikte susuyorlar’ afişi asıldı. Saygı duruşundan sonra anma töreni başladı. Hrant’ın sesinden bir söyleşisi dinlendi. Konuşması için gazetenin penceresine çağrılan Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, “Bu siyasi cinayetin satrancındaki piyonu da veziri de görebiliyoruz.” dedi.

Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sezgin Tanrıkulu, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, gazeteci-yazar Cengiz Çandar, Ufuk Uras da yürüyüşe katılan isimler arasında yer aldı.
Anma töreninden sonra gazete önündeki gurup dağıldı.
CİHAN

Dink için binlerce kişi Taksim’den Agos’a yürüdü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×