Dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Türkiye soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Ankara'da kar yağışı var, İstanbul'da ise sıcaklık düşecek ancak kar yok.

Dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden tahsil edilen tahminlere göre, yurdun kuzey, iç ve şark kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışların; çoğunlukla yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar halinde görüleceği hesap ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don vakayı bekleniyor.

Mart ayı geçtiğimiz yıllara nazaran daha soğuk geçiyor. Türkiye bir soğuk ve yağışlı havanın daha etkisine girecek, Perşembe gününden itibaren İç  ve Kuzey bölgeler ile Doğu kesimde kar yağışları görülecek.

ANKARA’DA 3 GÜN KAR VAR

Bu soğuk dalganın en iyi etkileyeceği bölge  İç Anadolu’da sıcaklık 8-12 derece ansızın düşecek. Yani  gündüz 10-12 derece bulunan Ankara, hafta sonu gündüz fakat 1-2 derece olabilecek. Kayseri 13 dereceden 1 dereceye düşecek, bu ani soğuma itibariyle Ege’nin iç kesimleri ile İç Anadolu’da buzlanma ve don riski yaşanacak. Ankara’da kar yağışı 3 gün sürebilir. Başkentte ve etraf vilayetlerde hafta sonu ani soğuma nedeni ile bilhassa şehirlerarası yollarda buzlanma da olacaktır.

İSTANBUL’DA KAR YOK AMA…

Marmara Bölgesinde kar yağışı beklemiyoruz, İstanbul bu soğuk dalgada en düşük 2, en yüksek 7 derece olacak ve yağış güçlü olmayacak fakat soğuk esen kuzey yönlü rüzgarlar üşütecek. Kıyı Ege ile Akdeniz yerleri soğuk havadan bilhassa gece ayazı halinde etkilenecek, İzmir gece 2 dereceye kadar soğuyacak. Soğuk ve yağışlı havanın 24 Mart Salı gününe kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Ankara: Parçalı ve fazla fazla bulutlu 9

İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kıyıları hafif yağmurlu 10

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 14

Adana: Parçalı ve fazla fazla bulutlu 20

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zaman geçtikçe fazla fazla bulutlu 21

Samsun: Parçalı ve fazla fazla bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

Trabzon: Parçalı ve fazla fazla bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

Erzurum: Parçalı ve fazla fazla bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×