Dikkat soğuk ve yağışlı hava geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden itibaren yurda soğuk ve yağışlı havanın gireceğini, sıcaklıkların ciddi derecede düşeceği öğrenildi.

Dikkat soğuk ve yağışlı hava geliyor!
10 Mart 2015 Salı 17:08

Türkiye bu gece Doğu Akdeniz üstünden istikbal yağışlı hava ile Balkanlar üstünde olan soğuk havanın etkisine giriyor. Konuya ait izahat şöyle:

"Çarşamba günü Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışların ekseriyetle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’de gök gürültülü sağanak biçiminde olması hesap ediliyor.

Perşembe günü tüm bölgelerimizin aşırı bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege, Akdeniz bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların ekseriyetle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Batı Karadeniz’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur biçiminde olabileceği hesap ediliyor. Perşembe günü meydana istikbal yağışların; Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında güçlü olabileceği hesap ediliyor.

Cuma günü var düzene ilave şekilde yurdumuzun güneybatı kesimlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi ve hafta sonu ülkenin kocaman bölümünün yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yurdumuzun iç ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının yarın Batı ve Orta Karadeniz, İç Ege, Akdeniz ile İç Anadolu’da, Perşembe günü ise ülkemizin iç ve şark kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri sıralarında seyredeceği hesap ediliyor."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×