DİKA, 2014 yılı için yatırımcılara 36 milyon lira destek sağlayacak

Dicle Kalkınma Ajansı(DİKA) 2014 yılı için yatırımcılara vereceği destek bütçesini açıkladı.

DİKA, 2014 yılı için yatırımcılara 36 milyon lira destek sağlayacak
22 Ocak 2014 Çarşamba 20:13

Dicle Kalkınma Ajansı(DİKA) 2014 yılı için yatırımcılara vereceği destek bütçesini açıkladı. Şırnak il merkezinde yapılan toplantıda 2014’te yatırımcılara 36 milyon lira destek sağlanacağı bildirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı 2014 yılı ilk toplantısı Şırnak'ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya Vali Hasan İpek, DİKA Yönetim Kurulu Başkanı Siirt Valisi Ahmet Aydın, Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz başta olmak üzere DİKA üyesi bazı belediye başkanlarının yanı sıra TSO başkanları katıldı. Vali Hasan İpek, DİKA yönetim kurulu üyelerini Şırnak'ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, 2014 yılının ilk yönetim kurulu toplantısının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ardından söz alan DİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Siirt Valisi Ahmet Aydın, DİKA'nın geçen yıl gösterdiği performanstan dolayı en başarılı ajans seçildiğini ifade ederek, bu kapsamda DİKA Yönetim Kurulu ve ajans çalışanlarına teşekkür etti. Bu yıl yaklaşık 20 milyon lira mali destek vereceklerini kaydeden Aydın, şöyle dedi: "Ayrıca Avrupa Birliğinden 16 milyon lira projemiz kabul edildi. Bununla toplam 36 milyon liralık bir destek vermiş olacağız. AB projesi kurulda görüşülecek ve bu çok önemli. Bölge illerimiz için hayırlı uğurlu olsun. Kalkınma ajanslarının aktif kullanılması lazım. 20-30 yıl önce yerinden üretim önemliydi. Artık gelişen dünyada bölgesel üretimin daha önemli olduğunu görüyoruz."

Toplantıda daha sonra AB tarafından finansmanı sağlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı 2013 Yılı Operasyon Teklif Çağrısı kapsamında ajansın yaptığı başvuru teklifinin kabulü ve diğer konular görüşüldü. CİHAN

DİKA, 2014 yılı için yatırımcılara 36 milyon lira destek sağlayacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×