Devran: Gezi'deki dış güç parmağını gördük

Prof. Dr. Yusuf Devran "Almanya'daki Olaylar Gezi'nin Şifresini Yeniden Çözmüştür. Vatandaşlarımız uyanık olmalıdır" dedi

Devran: Gezi'deki dış güç parmağını gördük
19 Mart 2015 Perşembe 20:29

Marmara Üniversitesi eski İletişim Fakültesi dekanı, Siyasal İletişim Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Devran, Almanya’daki direnişi orantısız güç kullanarak bastıran ve göstericilere karşı çok aşırı merhametsiz davranan emniyet güçlerinin çifte standardına dikkat çekti.

Devran şunları söyledi:

“Gezi Parkı eylemlerinin AK Parti hükümetini yıkmaya yönelik vuruş girişiminin bir türevi olduğunu o tarihlerde söylemiştik.

AK Parti yardımı ile ülkemizin istikrarına kavuşmasını ve küresel ölçekteki en diri birkaç ülkenin içerisinde Türkiye’nin de yer almasını hazmedemeyen dış mihraklar ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar.

Gezi Parkı eylemleri bu şeklinde senaryolarla AK Partiyi yıpratmak istediler. Şükürler olsun ki milletimiz AK Parti’ye sahip çıktı ve bütün bu çirkin hesaplar boşa çıkardı.

Dış güçlerin Türkiye’deki işbirlikçilerinin içerisinde “paralel yapı” şekilde adlandırılan mihraklar da bulunmaktaydı. Bunlar pek çok aşırı dış bağlantılar ile Türkiye’de kaos yaratarak politik kriz yaratmak istediler. Bu yolla AK Partiyi iktidardan uzaklaştırabileceklerini ümit ediyorlardı.

Bunun hesabına tam anlamıyla şer güçlerin çirkin ittifakının tezgahladığı vuruş denir.

İlahi adalete bakın ki, o tarihlerde Türkiye’yi azami ve en üst kurda eleştiren bir memleket bulunan Almanya bugünlerde yangın yerine döndü. Almanya’daki iç kargaşanın ve direnişin gerçekten haklı nedenleri var. Almanya’da güvenlik güçleri Alman halkına karşı işgal kuvvetlerinin askerleri bu şeklinde davranıyor. Yüzlerce eylemci yaralı. Almanya adeta Gestapo dönemini yaşıyor.

O günlerde, yolculuk eylemcilerini kahraman ilan eden Alman yetkililer ve medya mensupları, Alman halkının haklı direnişçilerini hemen hemen terörist ilan etti.  Kaos ve kaos yaratan bireyler şekilde bütün dünyaya göstermeye çalışıyorlar.

Gerçekten de bunun hesabına ilahi adalet denir. Umut ederiz ki Almanya, bundan sonra kendi işine bakar ve Türkiye’nin iç işlerine karışmaktan vaz geçer.”  

Tek ve çok aşırı ciddi isteğimiz Vatandaşlarımızın bu vakalardan lüzumlu dersi çıkarması ve uyanık olmasıdır.        

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×