Devlet yasak koydu, yasağı savunan müdüre inceleme başlattı

Modern Türkiye'ye yakışmadığı için kaldırılan "andımız" konusunda devlet kafasının hala karışık olduğu görüldü. "Andı" kaldıran devlet, başkaldırı niyetine andı okuyan öğrencilere tepki gösteren okul müdürüne, sırf Devlet Bahçeli kızdı diye, ön inceleme başlattı

Devlet yasak koydu, yasağı savunan müdüre inceleme başlattı
27 Eylül 2016 Salı 13:33

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir okulda bayrak töreninin ardından 'andımız'ı okumak isteyen öğrencilere tepki gösteren okul müdürü, yasağı getiren devlet olduğu halde, incelemeye maruz kaldı. Devletin bu çelişkili tavrının kaynağı ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin verdiği tepki oldu. 

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda bayrak töreninin ardından 'andımız'ı okumak isteyen öğrencilere, okul müdürünün tepkisi sert olmuştu.

Bir grup öğrenci, velilerin de isteğiyle bayrak töreninin ardından 'andımızı' okumak istemiş, bunu farkeden okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, duruma müdahale etmişti.

Öğrencileri azarlayan Karamustafaoğlu, andımızın okunmasına engel olmuş, "kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz. Talimat mı aldın? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" demişti.

O anlar, bahçenin dışında bekleyenler tarafından kaydedildi. Sosyal medya üzerinden başlayan tepkiler üzerine, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili ön inceleme başlattı. Kaydedilen görüntüler de incelemeye alındı.

CHP milletvekili Atilla Sertel'den de yaşananlara tepki geldi. Sertel, Karamustafaoğlu'nun tepkisinin anlaşılamaz olduğunu söyledi.

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise 'andımız'ın üç yıl önce yasayla kaldırıldığı hatırlatıldı. Bu nedenle okutulamayacağı belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×