Destici: Türkiye İsrail'e ciddi nota vermeli, bütün anlaşmaları durdurmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında Türkiye’nin İsrail’e ciddi bir biçimde nota vermesi gerektiğini belirterek, “İsrail bu saldırıları durdurmaması halinde...

Destici: Türkiye İsrail'e ciddi nota vermeli, bütün anlaşmaları durdurmalı
19 Temmuz 2014 Cumartesi 04:58

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında Türkiye’nin İsrail’e ciddi bir biçimde nota vermesi gerektiğini belirterek, “İsrail bu saldırıları durdurmaması halinde Türkiye’nin, İsrail Büyükelçiliği'ni ve konsoloslarını kapatması lazım. Bütün anlaşmalarını, işbirliğini durdurması lazım. Elbet bir gün İsrail’in de sonu gelecek.” dedi.

Destici, Eskişehir’de katıldığı iftar programında İsrail’in Filistin’e saldırılarına sert tepki gösterdi ve uluslararası güçlerin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini söyledi. "Bu, İsrail’in ilk yaptığı değil, belki son yaptığı da olmayacak ama bir gün İsrail’in de sonu gelecek.” diyen Destici, “Bu saldırıları şiddetle lanetlerken orada hayatını kaybeden kardeşlerimizi, çocuklara, Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

Başta İslam dünyası olmak üzere bütün dünyayı bu hadiseye duyarlı olmaya ve Gazze’ye sahip çıkmaya çağıran davet eden Destici, “Bu saldırılar İslam ülkesi tarafında herhangi bir Hristiyan, Yahudi toplumuna yapılmış olsaydı herhalde bugün batının ve dünyanın tepkisi çok daha farklı olurdu. Ama maalesef iş Müslümanlara gelince maalesef bu batının ve küresel güçlerin umurunda olmuyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin bu konuda daha aktif rol oynaması gerektiğini vurgulayan Destici, “Sözlü eyleme geçilmesi lazım. Türk hükümeti İsrail’e ciddi şekilde nota vermeli. Bu saldırıları durdurmadığı taktirde büyük elçiliğini ve konsoloslarını kapatması lazım. Bütün ticari, siyasi, askeri, kültürel her türlü anlaşmalarını, işbirliğini durdurması gerekir. Bununla birlikte üyesi olduğu bütün uluslararası güçleri bu konuda harekete geçirmeli ülkemiz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×