Derneklere proje çağrısı

Adana İl Dernekler Müdürlüğü tarafından, İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yönelik Proje Yardımları ve Proje Destek Sistemi’nin (PRODES) tanıtımı yapıldı.

Derneklere proje çağrısı
03 Nisan 2014 Perşembe 16:48

Adana İl Dernekler Müdürlüğü tarafından, İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yönelik Proje Yardımları ve Proje Destek Sistemi’nin (PRODES) tanıtımı yapıldı.

Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, İl Dernekler Müdürü Recep Kurtoğlu, Adana ve Osmaniye’den 300 dernek temsilcisi katıldı.

Toplantıda konuşan Dernekler Müdürü Recep Kurtoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yardımlardan faydalanmak isteyen derneklerin projelerini başvuru rehberine göre hazırlamaları ve 30 Nisan tarihine kadar Proje Destek Sistemi (PRODES) üzerinden elektronik olarak müracaat etmeleri gerektiğini söyledi. Derneklere hazırladıkları projeleri gerçekleştirmek üzere mali yardım yapıldığı belirten Kurtoğlu, “Desteklenecek proje konuları her bütçe yılında İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İçişleri Bakanlığınca yapılan yardımlardan faydalanmak isteyen derneklerin, projelerini başvuru rehberine göre hazırlamaları ve 30 Nisana kadar PRODES üzerinden elektronik olarak müracaat etmeleri gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ise, Adana’da 2 bin 100 derneğin olduğunu vurgulayarak; “Valilik olarak derneklerin her türlü sorunlarını çözmek için gayret sarf ediyoruz. Bir nevi hizmet içi eğitim çerçevesinde hazırlanan bu programın başarılı geçmesini diliyor, derneklerimizin proje sonrasında alacakları desteğin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nda gelen Denetçilerin dernek temsilcilerini Proje Destek Sistemi’nce bilgilendirerek, 2014 yılı içinde desteklenecek projeler hakkında bilgi verdi.

İçişleri Bakanlığınca belirlenen 2014 yılı içinde desteklenecek projelerin konu başlıkları şöyle;
- İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesine yönelik projeler,
- Karar alma mekanizmalarına katılım, kamu-sivil toplum diyalogunun arttırılması ve aktif vatandaşlık konulu projeler,
- Sivil toplum kuruluşlarının yönetim ve işlevsel kapasitelerini arttırmaya yönelik projeler,
- Toplumun farklı kesimleri arasında işbirliği ve etkileşimi arttırmaya yönelik projeler,
- Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, maddi durumu iyi olmayan ve sosyal risk altındaki gruplara yönelik eğitim, kültürel ve sosyal içerikli projeler,
- Gençlerin, kadınların ve engellilerin girişimciliğini, liderlik vasıflarını ve istihdamını arttırmaya yönelik projeler,
- Aile ve kültürel değerlerin korunmasına ve geliştirilmesine yönelik projeler
CİHAN

Derneklere proje çağrısı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×