Depreme evlerinde yakalanan İstanbullular sokaklara döküldü

Merkez üssü Ege Denizi olduğu öğrenilen 6.5 şiddetindeki deprem, İstanbul’da da hissedildi. Vatandaşlar deprem sonrası sokağa döküldü.Gökçeada açıklarında meydana gelen deprem, İstanbul’da da hissedildi. Depreme evlerinde yakalanan...

Depreme evlerinde yakalanan İstanbullular sokaklara döküldü
24 Mayıs 2014 Cumartesi 14:18

Merkez üssü Ege Denizi olduğu öğrenilen 6.5 şiddetindeki deprem, İstanbul’da da hissedildi. Vatandaşlar deprem sonrası sokağa döküldü.

Gökçeada açıklarında meydana gelen deprem, İstanbul’da da hissedildi. Depreme evlerinde yakalanan vatandaşlar, sokaklara döküldü. Deprem nedeniyle vatandaşların tedirgin oldukları görüldü.

Deprem sırasında otelde olduğunu söyleyen bir kişi, “Beş dakika önce bir deprem oldu. Yaklaşık 10 dakika sallandık. Sallandığımızda 'acaba birisi oturduğum koltuğumu sallıyor' dedim. Ama baktım 10 saniye kadar sallandık aşağı yukarı 5-6 şiddetinde oldu gördüğümüz kadarıyla. Millet birden bire dışarı çıktı otelden.” dedi.

Bir başka otel sakini ise, “Hiçbir şekilde panik yapmadan oturduğumuz yerde bitmesini bekledik. Ama tabi o sırada heyecanlandık. Çok sallandı beşik gibi sallandık. Sakin bir şekilde izdiham olmadan dua ederek bekledik.” diye konuştu.

CİHAN

Depreme evlerinde yakalanan İstanbullular sokaklara döküldü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×