Denizli'de bayrak yürüyüşü

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen, bayrağa uzanan elleri kırmayan siyasi iktidarın kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürdüğünü söyledi. Ülkü Ocakları Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki Türk bayrağının indirilmesini...

Denizli'de bayrak yürüyüşü
10 Haziran 2014 Salı 00:53

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen, bayrağa uzanan elleri kırmayan siyasi iktidarın kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürdüğünü söyledi.

Ülkü Ocakları Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki Türk bayrağının indirilmesini protesto ederek, ‘Türk Bayrağı'na saygı yürüyüşü’ yaptı. Delikliçınar Meydanı’nda toplanan ülkü ocağı mensupları ve vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atarak Lise Caddesi'deki Denizli 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı nizamiyesine kadar yürüyüş yaptı. Burada İstiklal Marşı'nı okuyarak slogan atan grup Türk bayrağı’nın indirilmesini protesto etti.

Bölücü örgüt mensuplarının gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yaptığını dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalandırdığını ifade eden Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen, “Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir. Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’na bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×