Deniz uçağı seferleri durunca, VIP uçaklar devreye girdi

Burulaş’a deniz uçağı hizmeti veren Seabird Havayolları’nın uçakları kiraladığı Kanadalı firmanın, yaklaşık 1,5 milyon dolarlık alacağı nedeniyle uçuşları durdurmasının ardından, Burulaş yolcuların mağdur olmaması amacıyla...

Deniz uçağı seferleri durunca, VIP uçaklar devreye girdi
10 Mayıs 2014 Cumartesi 15:53

Burulaş’a deniz uçağı hizmeti veren Seabird Havayolları’nın uçakları kiraladığı Kanadalı firmanın, yaklaşık 1,5 milyon dolarlık alacağı nedeniyle uçuşları durdurmasının ardından, Burulaş yolcuların mağdur olmaması amacıyla aynı fiyata VIP uçaklarla hizmet vermeye başladı. Bon Air ile çalışmaya başlayan Burulaş, kendi filosunu oluşturarak, halen 2 adet Cessna 208 Caravan tipi VIP uçaktan oluşan filoya önümüzdeki günlerde üçüncüsü de ekliyor.

Bursa ile İstanbul arasını 20 dakikaya indiren deniz uçağı seferlerini düzenleyen Burulaş, hizmet satın aldığı Seabird Hava Yolları’ndan kaynaklanan sorunları, alternatif uçaklarla aştı. Burulaş’a deniz uçağı hizmetini veren Seabird Havayolları uçakları kiraladığı Kanadalı Kennborek Havayolları şirketine olan yaklaşık 1,5 milyon dolarlık borcunu ödeyemedi. Bunun üzerine Kanadalı firma, yaklaşık 1 ay önce Seabird’ün uçuşlarını durdurdu. Burulaş da Seabird firmasından kaynaklanan mağduriyetinin giderilmesi için hukuki süreci başlatırken, diğer taraftan da uçuşların kesintisiz devam etmesi için hemen Bon Air ile anlaşıp, uçuşları devam ettirdi. Seabird Havayolları 1 aydır yaşadığı sorunlarına çözüm üretemeyince Burulaş ile olan anlaşması sona ererken, soruna kalıcı bir çözüm üretmeyi hedefleyen Burulaş, kendi uçak filosunu kurma kararı aldı.

Deniz taşımacılığında olduğu gibi hava taşımacılığında kendi filosunu kurmak için hareke geçen Burulaş, ilk olarak Bon Air Yönetim Kurulu Başkanı Ateş Hanibu’ya ait 8 kişilik Cessna 208 Caravan tipi uçağı ardından da aynı özelliklere sahip Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’a ait uçağı satın aldı. Üçüncü uçağın Burulaş filosuna dahil edilmesi için görüşmeler sürerken, Gemlik – Haliç arasında bir anlamda VIP uçuş dönemi başladı. Her türlü konfora sahip 8 kişilik uçaklar yolcular tarafından büyük beğeni görüyor.

Uçuş operasyonlarının alanında deneyimli Bon Air Hava Yolları tarafından yapılacağı uçaklar amfibik özelliğe sahip olması nedeniyle hem karaya hem de denize iniş yapabilme özelliğine sahip. Bu özelliği müşteri talepleri doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlayan Burulaş yakın zamanda Türkiye’nin hatta dünyanın her yerine hava taksi hizmeti vermeye de hazırlanıyor. Kendi filosu ile uçuş dönemini başlatan Burulaş, aynı zamanda hava ulaşım ağını genişletmek için de düğmeye bastı. İstanbul’dan İzmit, Bandırma, İzmir, Bodrum ve Çeşme yine Bursa’dan da İzmir, Bodrum, Çeşme uçuşları için planlama çalışmaları başladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×