Deniz Seki hapse girmeyecek mi?

Deniz Seki'nin iki aylık hamile olduğu iddia ediliyor...

Deniz Seki hapse girmeyecek mi?
23 Temmuz 2014 Çarşamba 15:37

Uyuşturucu temin etmek suçundan, 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan şarkıcı Deniz Seki'nin, iki aylık hamile olduğu iddia ediliyor. AjansHaber, uyuşturucu temin etmek suçundan, 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onandıktan sonra sırra kadem basan şarkıcı Deniz Seki'nin, nişanlısı Faruk Salman'dan hamile olduğu bilgisine ulaştı. 
 
2,5 yıl hapis cezası onanan ünlü şarkıcı Deniz Seki, hapse girmemek için çareler aramaya başlamıştı. Cezası onanmadan önce, bu yaz işadamı Faruk Salman'la dünya evine girmeyi planlayan Seki'nin 2 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. 
 
HAMİLELERE HAPİS YOK 
 
İnfaz Yasası'nın 16/4 maddesi gereğince, hamile olan bir kadın cezaevine konulmuyor. Hakkında yakalama emri çıkarılan ve infaz edilmesi beklenen kadın hükümlülerin, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 16/4. maddesinde belirtilen, "Hapis cezasının infazı, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ay geçmemiş bulunan kadınlar hakkında geri bırakılır. Çocuk ölmüş veya anasından başka birine verilmiş olursa, doğumdan itibaren iki ay geçince ceza infaz olunur" hükmünden yararlanabildikleri aktarılıyor. 
 
Seki'nin, bu süre içinde, Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurunun sonuçlanmasını bekleyeceği öğrenildi. 
 
Bir süre önce, Seki’nin avukatları müvekkillerinin ağır hastalık geçirdiğini, bu hastalık nedeniyle ameliyat olması gerektiğini öne sürerek Adli Tıp Kurumu’na başvurmuşlardı. İnfaz Savcılığı tarafından, Adli Tıp kararına dayandırılarak, bugün verilen karar ile Deniz Seki'nin ağır hastalık nedeniyle infaz erteleme talebinin reddedildiği öğrenildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×