Deniz altında Çanakkale Zaferi kutlaması

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri zaferi kutladı.

Deniz altında Çanakkale Zaferi kutlaması
16 Mart 2015 Pazartesi 20:37

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri Çanakkale Deniz Zaferi 100'üncü yılı ve Şehitler Günü anısına yaptıkları dalışta Akdeniz'in mavi sularının altında üstünde Atatürk fotoğrafı olan Türk bayrağı posteri açtı.

MEÜ Denizcilik Meslek Yüksekokulu sebebi ile 'Çanakkale Geçilmez' sözüyle ölümsüzleşen Çanakkale Deniz Zaferi 100. Yılı ve Şehitler Günü anısına, Silifke İlçesi'ne bağlı Akkum Mahallesi'ndeki Akkum Gençlik Kampı'nda su altı dalışı etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Burcu Oğuz ve yüksekokul öğrencilerinin katıldı. Yüksekokul öğrencileri Umut Şevik, Malik Güllü, Berat Koç, Erkan Can Kalkmaz, Hasan Çelik ve Recep Metiner'in gerçekleştirdiği dalış, dalış eğitmenleri Mehmet Ersan ve Özcan Ceylan nezaretinde yapıldı.

Etkinlikte öğrenciler ve eğitmenleri Mehmet Ersan ve Özcan Ceylan ile ortak 16 derece sıcaklıkta ve 10 mt. derinliğe indi. Gerçekleştirdikleri dalışla, Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitleri anılırken, üstünde Atatürk fotoğrafı olan Türk bayrağı açıldı. Öğrenciler ve eğitmenler, etkinlikte anlamlı anları da kameralarla kaydederek ölümsüzleştirdi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×