Davutoğlu'nun isteği salondakileri kahkahaya boğdu

Dışışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun gösteri sonrası bize son bir ikramınız olacak mı? sözü sanatçıları ve salondakileri kahkahaya boğdu.

Davutoğlu'nun isteği salondakileri kahkahaya boğdu
18 Ocak 2014 Cumartesi 23:18

Dışışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun gösteri sonrası bize son bir ikramınız olacak mı? sözü sanatçıları ve salondakileri kahkahaya boğdu. Davutoğlu ve salondakilerin ayakta alkışladığı sanatçılar isteği kırmayarak yerine getirdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 6.Büyükelçiler Konferansı'na katılmak için geldiği Mersin'de Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) Kültür Merkezi'nde sahnelediği 'Seslerle Anadolu' gösterisini izledi. Programa; Bakan Davutoğlu, Mersin Valisi Hüsan Basri Güzeloğlu ile büyükelçilerin eşleri katıldı. Programda, MDOB sanatçıları ülkenin çeşitli yörelerine ait eserleri sundu. Bakan Davutoğlu ve beraberindekiler programın sonunda sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Yaklaşık 1 saat süren etkinlik sonrası sahneye çıkan Bakan Davutoğlu, sanatçılarla tek tek tokalaşarak teşekkür etti. Sanatçıların yoğun bir çalışma sonrası kendilerini ihya ettiğini belirten Davutoğlu, "Çok özel bir ar akşam yaşattınız. Ülkemizin her her köşesinden o kadar güzel eserler sundunuz ki her türkünüzle, şarkınızla, folklorunuzla bizi aldınız oralara götürdünüz. Karadeniz'den Urfaya, Silifke'den Bordum'a her hissi yaşadık. Bizlere güzel bir iz bıraktınız. Allah muhabbetinizi tebessümünüzü eksik etmesin." diye konuştu.

Bakan Davutoğlu'nun sahneden ayrılırken 'bize son bir ikramınız olacak mı?' sözü sanatçılar ve salondakileri kahkahaya boğdu. Sanatçılar, Davutoğlu'nun isteğini kırmayarak yerine getirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×