Davutoğlu'na Çanakkale'de sevgi seli

Deniz Zaferini kutlamak için Çanakkale'ye gelen Başbakan Davutoğlu, tören çıkışı Çanakkale sokaklarında yürüyerek vatandaşlarla selamlaştı.

Davutoğlu'na Çanakkale'de sevgi seli
18 Mart 2015 Çarşamba 17:12

Başbakan Davutoğlu ve eşi, 70 yaşındaki emekli bir vatandaşın evine misafir şekilde kahve içti.

18 Mart Stadyumundan yürüyerek ayrılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve benzeri Sare Davutoğlu, yol boyunca vatandaşlarla kucaklaştı. Çocuklara oyuncak dağıtıp vatandaşlarla sohbet eden Başbakan Davutoğlu, daha sonra Başbakanlık otobüsüne bindi. Bir zaman bu biçimde ilerleyen Başbakan Davutoğlu, vatandaşların hevesi üstüne yine otobüsten indi.

Yol boyunca yurttaşlar ve esnaflarla sohbet eden Başbakan Davutoğlu, balkondan kendisini izleyen 70 yaşındaki Hatay Özsoy’a, “Müsaitseniz bir çayınızı içmek isterim” dedi. Özsoy’da Başbakan Davutoğlu’nu eve çağrı etti. Eşi Sare Davutoğlu’yla eve giren Başbakan Davutoğlu, balkondan kendisini bekleyen vatandaşlara el salladı. Bu sırada, Hatay Özsoy, o sırada dışarıda bulunan benzeri Mualla Özsoy’u arayarak eve gelmesini istedi. Başbakan Davutoğlu, Özsoy çifti le sohbet ederek Türk kahvesi içti. Başbakan Davutoğlu, daha sonra Kuzey Kumsal’a ilişkin İstanbul Müzik isimli iş yerine girerek iş noktayı sahibi Kumsal’la bir zaman sohbet ettikten sonra yürüyerek Çanakkale Valiliğine geçti.

Başbakanı evinde ağırlamaktan mesut olduğunu anlatan Hatay Özsoy, “Başbakanımız aşağıdan geçerken balkondan beni görüp selam verdi. Allah’ın selamını aldım. ‘gelebilir miyiz? Müsait misiniz’ diye sordu.  ‘buyurun gelin’ dedim. onur verdi, evimize geldi. Kahveyi kendi korumaları yaptı. Eşim yoktu çünkü. onur vermiş oldu. Genel konularda sohbet ettik. Milletvekillerinden memnun olup olmadığımızı sordu. Memnun olduğumuzu söyledik” dedi. Başbakan Davutoğlu’nun ziyaretinden fazla fazla mesut olduklarını anlatan Mualla Özsoy, “Evimize gelip bir kahvemizi içti. Çok mesut olduk. Sohbet ettik. Evimdeki aksesuarları beğendiler, onları sordular. Sohbet ettik” diye konuştu.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×