Davutoğlu konuşurken haber Diyarbakır'dan geldi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun canlı yayında konuştuğu esnada Diyarbakır'dan sağlık çalışanına saldırı haberi geldi.

Davutoğlu konuşurken haber Diyarbakır'dan geldi!
12 Mart 2015 Perşembe 13:20

Başbakan Davutoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın "Şifa Veren Ele Vefa" programında bilhassa doktor, hemşire ve sıhhat çalışanlarına hücum konusunu konuşuyorken, Diyarbakır Devlet Hastanesi'nden doktora bıçaklı hücum haberi geldi.

İşte o haber:

Diyarbakır Selahattin Eyyubi Hastanesi’nde görevli bir kadın, eski eşinin konuşma isteğini arka çevirdi. Çıkan tyükselişmayı önlemeye çalışan bir tabip ile güvenlik görevlisi, kadının eski benzeri nedeni ile bıçaklandı.

Edinilen bilgilere oranla olay, Diyarbakır Selahattin Eyubbi Hastanesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, hastanenin otomasyon bölümünde çalışan Berna A.’nın eski eşi, sabah saatlerinde hastaneye gelerek kendisi ile konuşmak istedi. Berna A., eşinin isteğini arka çevirince tyükselişma çıktı. Berna A. ile Murat A.’nın tyükselişma sesleri üstüne odasında hasta muayene eden beyin cerrahı Şerif Turan ile güvenlik görevlileri vakaya müdahale etti. Bu sırada belindeki bıçağı çıkaran Murat A., Dr. Şerif Turan ile güvenlik görevlisi Mehmet Yıldız’ı yaraladı. Olayın arkasından Murat A. ve yanındaki arkadaşı hastaneden kaçtı.

Güvenlik görevlisi Mehmet Yıldız ayakta tedavi edilirken, beyin cerrahı Dr. Şerif Turan ameliyata alındı. Turan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis olayla ilgili geniş çapta tahkikat başlattı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×