Davutoğlu; "Alınlarından öpüyorum"

Başbakan Davutoğlu AK Parti teşkilatları eğitim toplantısında konuşan Başbakan Davtoğlu "Şah Fırat operasyonunu yapanları alınlarından öpüyorum" dedi.

Davutoğlu;
23 Şubat 2015 Pazartesi 11:53

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti teşkilatları eğitim toplantısına Şah Fırat operasyonunu başarıyla gerçekleştiren TSK, MİT ve diğer güvenlik birimlerine teşekkür ederek başladı. Muhalefetin operasyona ilişkin sözlerini eleştiren Davutoğlu "Şah Fırat operasyonunu yapanları alınlarından öpüyorum" dedi.
 
ŞAH FIRAT OPERASYONU GELİŞMELERİ
Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;
 
"Şah Fırat operasyonunu yapanları alınlarından öpüyorum. Pazar günü muhalefetin yaptığı yorumlar tarihe kara leke olarak geçecektir. Muhalefet Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanlarla yanı safta. Musul'da aylar sonra müthiş bir operasyon yaparak vatandaşlarımızı kurtardık. Libya'dan 25 bin kişiyi 10 günde tahliye ettik. Vatandaşlarımıza sahip çıkmak en ulvi görevimizdir.
 
"SÜLEYMAN ŞAH BİZİM ECDADIMIZDIR"
 
Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda 6 aydır müthiş bir dirençle orayı savunan askerlerimizi emniyet içinde ülkemize getirdik. Şehidimize Allah'tan yeniden rahmet diliyorum. Süleyman Şah bizim ecdadımızdır. Süleyman Şah'ın mirasına sahip çıkmak onurumuza, kilmiğimize sahip çıkmak demektir. Süleyman Şah defnedildikten sonra 2. Abdülhamid'in yaptırdığı sembolik bir mekandır. Ülkemizin sınırları 1921'de yeniden çizildiğinde oradaki topraklar bize ait olduğu tescil edilmiştir.
 
"İKİ KEZ YER DEĞİŞTİRİLMİŞ AMA..."
 
İki kez yer değiştirilmiş. Ama toprağımız hep kalmıştır. Cumartesi iki ayaklı bir operasyon yaptık. Mehmetçik Mürşitpınar'dan yürürken, diğer kısım Eşme'ye girdi. İki ayaklı operasyonda iki ayrı bayrak Suriye'de dalgalanmıştır. 11'den sabaha kadar Genelkurmay'da operasyonu kuvvet komutanlarıyla bizzat yönettik ve karargahlarımızla temas halinde olduk.
 
"KİMSEDEN İZİN ALMADIK, ALMAYIZ DA"
 
Orhun Yazıtları'ndan Süleyman Şah'a kadar mirasımızı koruduk. Orhun anıtları biz geldiğimizde metruk bir haldeydi. Biz onardık. Türkiye'nin kudretinden kimse şüphe etmesin. Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan Kılıçdaroğlu şimdi ecdat toprağı diyor. Bu senin haddin değil. Bu mirasa biz sahip çıktık. Bu operasyonda kimseden izin almadık almayız da.
 
"BUNA İZİN VERMEYİZ"
 
Türkiye'de özgrülük ve güvenlik ikisi birbirini destekleyen unsurlardır. 6-7 Ekim olayları ibretle takip edilen vakalardır. 6-7 Ekim'de şehirlerimizi yakan vandallara karşı tedbir almamız gerekti. Kimse Türkiye'yi güvenlik kaosu ortamına sokamayacak, buna izin vermeyiz. Yapılan olaylara karşı sessiz kalmadık, kalmayız da. 15 Ekim'de bugün İç Güvenlik Paketi'nde olanları kamuoyuyla paylaştık. Molotofkokteylinin yasaklanacağını, maskenin kullanılamayacağını kamuoyuyla paylaştık. Kasım ayında kanun olarak gönderdik.
 
"MECLİS'İ KİRLETMEYE ÇALIŞIYORLAR"
 
O gün ses çıkarmayanlar bugün Meclis'i işgal ediyorlar. HDP'yi anlıyoruz da CHP ve MHP'ye ne oluyor? Şiddete yöneldiler. Bu kanunu iki kez erteledik. Bize hiçbir öneriyle gelmediler. Her türlü tahrikle Meclis'i kirletmeye çalışıyorlar.
 
Her ne pahasına olursa olsun bu kanun meclisten çıkacaktır. Gözaltı süresiyle ilgili itirazlarınız varsa Avrupa'daki uygulamalara bakın. Molotofkokteyli dünyanın her yerinde suçtur. Türkiye'de polisin gözaltı yetkisi yok.
 
"HİÇBİR TAVRA İZİN VERMEYİZ"
 
Halkı direnişe çağırıyorsanız, işte o zaman size durun deriz. Durun kalabalıklar durun deriz. TBMM'nin vakarını çiğnetecek hiçbir tavra izin vermeyiz. TBMM'de muhalefet etmek yetkiniz ama bu kanun çıkmayacak dersiniz buna izin vermeyiz. Seçimlere giderken bütün teşkilatlarımızı tahrike kapılmamaları konusunda uyarıyorum."

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×