Darbeye karşı meydanlarda 11. Gece

FETÖ tarafından 15 Temmuz akşam girişilen başarısız darbeden sonra sokaklara inen halk hala meydanlarda

Darbeye karşı meydanlarda 11. Gece
25 Temmuz 2016 Pazartesi 21:26

Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen darbe girişimine karşı 11 gün önce sokaklara çıkan halk, bu gece de meydanlardaki yerini aldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Kayseri, Bursa, Adana ve Türkiye'nin birçok şehrinde halk bu gece de meydanlara çıkarak darbeye karşı protesto gösterilerinde bulunuyor. Meydanların birçoğunda halk sabahlara kadar nöbet tutuyor, meydanda uyuyor. 

TEKİRDAĞ'DA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Tekirdağ Valiliği tarafından FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek amacıyla "Demokrasiye Saygı Yürüyüşü" düzenlendi. Kentin tüm ilçelerinden davet edilen vatandaşlar, Köprübaşı Meydanı'nda toplanarak ellerindeki Türk bayraklarıyla Hükümet Caddesi boyunca sloganlar eşliğinde Valilik önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Valilik önünde açıklama yapan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, bu demokrasi yürüyüşüne katılan vatandaşlara ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür etti.

Yürüyüşe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün, Ayşe Doğan, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konuşmanın ardından grup dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×