Darbeden saatler önce Kuleli'den 'bayraklı' mesaj

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığın günün öğle saatlerinde Kuleli'ye iki büyük bayrak asıldığı ortaya çıktı

Darbeden saatler önce Kuleli'den 'bayraklı' mesaj
08 Ağustos 2016 Pazartesi 15:15

15 Temmuz sabahı Kuleli Askeri Lisesi'ne Türk bayraklarının asılmış olduğu böyle görüntülendi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılması gündemde olan Kuleli Askeri Lisesi'nde darbe girişimi gününde dikkatleri çeken bir olayın yaşandığı ortaya çıktı.

Hürriyet'teki Vahap Munyar'ın yazısına göre; 15 Temmuz günü sabahı Kuleli Askeri Lisesi'nin iki kulesine de bayrak asıldı ve lisede darbe öncesinde bayrakların neden asıldığı ve darbe sonrası ise neden indirildiği bilinmiyor.

Yazıdaki diğer detaylar şöyle: “İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Selçuk Çevik, 15 Temmuz 2016 sabahı da Beşiktaş'taki evinden 05.30'da çıktı, Kuruçeşme'ye doğru yürüdü. Yürürken karşı kıyıya, Kuleli Askeri Lisesi'ne baktı. Sabahın köründe binaya bayraklar asılması dikkatini çekti. Düşündü, önceki sabah bayrak asılı değildi. Bir kare fotoğraf çekip, saat 08.00'de şirketinin yöneticilerini aradı. “Kuleli Askeri Lisesi'ne sabahın köründe bayrak asıldı. Kontrol edin bakalım, bugün binalarımıza bayrak asmamızı gerektiren bir durum var mı?” diye sordu. Kontrol ettiler, o gün özel bir durum söz konusu değildi. 15 Temmuz sabahı Kuleli'ye asılan bayrak, darbeci FETÖ çetesi açısından bir işaret miydi?”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×