Darbecilerin dokunduğu yerin adı değişiyor

Boğaziçi Köprüsü'den sonra darbecilerin baskısına uğrayan TRT de o stüdyonun ismini değiştirdi

Darbecilerin dokunduğu yerin adı değişiyor
28 Temmuz 2016 Perşembe 08:15

Darbe girişiminden sonra o gecenin sembol direniş noktaları haline gelen yerlerin isimleri tek tek değişiyor. Darbenin Türkiye tarafından görüldüğü yer olan Boğaziçi Köprüsü'nün adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi. Yine darbenin ilan edildiği yer olan TRT'nin Ankara'daki stüdyosu da isim değiştirdi.

Türkiye Radyo Televizyon kurumu, sözde darbe bildirisinin yayınlandığı Yeni Haber Stüdyosu’nun adının 15 Temmuz Millet Stüdyosu olarak değiştirildiğini açıkladı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye demokrasi tarihine kapkara bir sayfa olarak giren 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin hedeflerinden biri de Türkiye Radyo Televizyon Kurumu olmuştur. Aziz Milletimiz büyük bir cesaret ve kararlılıkla Ülkesine ve TRT’ye sahip çıkarak, bu alçak kalkışmanın amaçladığı karanlığa karşı gereken cevabı vermiştir. Bu vesile ile aziz milletimize bir kez daha şükranlarımızı sunar, TRT Haber hizmetlerinde kullanılmakta olan Yeni Haber Stüdyosu’nun adının Yönetim Kurulumuzun 27.07.2016 tarih ve 2016/263 sayılı kararı ile “15 Temmuz Millet Stüdyosu” olarak değiştirildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×