Darbe girişiminin kitabı

Anadolu Ajansı'nın, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitabı, Ankara'da Kızılay Meydanı'nda ücretsiz dağıtıldı

Darbe girişiminin kitabı
23 Temmuz 2016 Cumartesi 23:04

Anadolu Ajansının (AA), FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitabı, Ankara'da Kızılay Meydanı'nda ücretsiz dağıtıldı.

AA, FETÖ'nün darbe girişimini ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" isimli kitap hazırladı.

Türkçe ve İngilizce basılan 3 bin kitap, Kızılay Meydanı'nda kurulan stantta vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

- "Hainlerin neler yaptıklarını bu kitapla anlatabileceğiz"

Kitabı alan vatandaşlardan Tahir Gürbüz, çocuğuna, demokrasiye kara darbe vurmak isteyenleri ve hainlerin neler yaptıklarını bu kitapla anlatacağını, darbe girişiminde bulunanlara en güzel cevabı ise halkın verdiğini söyledi.

AA'ya yayımladığı kitap nedeniyle teşekkürlerini ileten Gürbüz, "Benim 2.5 aylık çocuğum var. O büyüdüğünde, '15 Temmuz'da neler yaşandı?' denildiğinde, bu demokrasiye kara darbe vurmak isteyenlerin, hainlerin neler yaptıklarını bu kitapla anlatabileceğiz. O yüzden Anadolu Ajansına teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Raziye Yanık da kitabı hazırlayanlara teşekkür ederek, "Ben buradan bu yayını alıp saklayacağım ve Türkiye'nin nasıl bir devlet olduğunu, şehitlerimizin nasıl kan döktüğünü, bu devleti kimsenin yıkamayacağını torunlarıma göstereceğim." dedi.

- Kitap, "tarihi bir belge" niteliği taşıyor

TSK içindeki FETÖ mensubu cuntacı bir grup tarafından başlatılan, ancak milletin de büyük desteğiyle 16 Temmuz'da püskürtülen darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği kitap, "tarihi bir belge" niteliği de taşıyor.

Kitapta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda Türk halkının sokaklara çıkarak darbe girişimine direnmesi, muhalefet liderlerinin ve medyanın darbeye karşı ortak tavrı, tüm dünyadan siyasetçilerin darbe girişimine yönelik tepkileri ve Türkiye'ye destek açıklamaları da çarpıcı fotoğraflar eşliğinde yer alıyor.

Dünyanın dört bir köşesindeki Türklerin, FETÖ'nün darbe girişimine tepkilerinin de yansıtıldığı kitapta, darbeye direnirken şehit düşenler, yaralananlar ile darbe girişimi sonrası gözaltılar, açığa almalar ve tutuklamalar, 20 Temmuz itibarıyla ortaya çıkan rakamlara göre AA infografikleri eşliğinde sunuldu.

Kitapta ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olağanüstü hal (OHAL) ilanına ilişkin açıklamaları da yer alıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×