Darbe girişimi mağdurlarına psikolojik destek

Psikoterapi Enstitüsü Derneği, 15 temmuz darbe girişimi mağdurları ve yakınlarına psikolojik destek verecek

Darbe girişimi mağdurlarına psikolojik destek
28 Temmuz 2016 Perşembe 13:07

 Psikoterapi Enstitüsü Derneği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında mağdur olanlara ve yakınlarına ücretsiz ya da düşük ücretle psikolojik destek verecek.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların 15 Temmuz gecesi ve son haftalarda yaşanılan zor ve acılı günlerde bir şekilde şiddetten etkilendiği belirtildi.

Olayları yaşayan, izleyen ya da anlatılanları dinleyen kişilerin içindeki geçmiş ve korku ve kaygıların bu dönemde tetiklenebileceği ve kişilerin kendisini çaresiz, korkmuş, yalıtılmış ve yalnız hissedebileceği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bunlar yaşadığımız şiddetin ruhsal sonuçlarıdır. Psikoterapi Enstitüsü Derneği, ruh sağlığı profesyonellerinin oluşturduğu çatı bir kuruluştur. Psikiyatrist, doktor, psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı ve psikiyatri hemşirelerinin bir araya gelerek oluşturduğu kurumumuz sizlere destek kararı almıştır. Maddi imkanı olmayan darbe mağdurlarına ücretsiz ve/veya düşük ücretle psikolojik destek vermeyi kararlaştırmıştır.

Ortalama 10-16 seans civarında bu desteğin sonuç bulacağı kanaatindeyiz."
Açıklamada, ücretsiz psikolojik destek talep eden vatandaşların, "http://www.psikoterapi.com/ucretsiz-psikolojik-destek-talep-formu/"nu doldurması gerektiği, daha sonra yetkililerin en kısa sürede formu dolduran vatandaşlara ulaşacağı ifade edildi.
Doğrudan hizmet almak isteyen mağdurların da "http://www.psikoterapi.com/turkiye-geneli-psikoterapi-enstitusu-uyesi-psikoterapistler" linkinden Türkiye'deki dernek üyelerinin bilgilerine ulaşabileceği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×