Daha önce ifadesi alınıp serbest bırakılan yüzbaşı, bu kez tutuklandı

Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alınıp Adana’ya getirilen Jandarma İstihbarat Yüzbaşı H.

Daha önce ifadesi alınıp serbest bırakılan yüzbaşı, bu kez tutuklandı
10 Nisan 2014 Perşembe 18:13

Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alınıp Adana’ya getirilen Jandarma İstihbarat Yüzbaşı H. G. tutuklandı.

Suriye’ye 19 Ocak’ta gittiği ileri sürülen MİT’e ait 3 TIR, Adana’nın Ceyhan ilçesi gişelerinde, “mühimmat” yüklü olduğu iddiasıyla jandarma ekiplerince durdurulmuştu. Bu olayın ardından HSYK’da yapılan değişiklikle arama yapan özel yetkili savcı Mersin’e atandı. Jandarma İl Komutanı Kurmay Özkan Çokay, görevden alınıp Jandarma Okul Komutanlığı'na gönderildi. Albay Çokay ile birlikte aramada görev yapan biri yüzbaşı 3 askerin daha görev yerleri değiştirildi. Savcılık kararı ile aranan TIR'lar ile ilgili ihbarın yapılış şekli ve ihbar sonrası gelişmelerle ilgili 'karşı casusluk faaliyetinin yapıldığı' iddialarıyla ilgili soruşturma açılmıştı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürdürülen casusluk soruşturması kapsamında, daha önce gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Yüzbaşı H.G. hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Yüzbaşı H.G. dün Ankara’daki evinde gözaltına alındı. Adana’ya getirilen ve nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılan H.G., tutuklama kararı yüzüne okunduktan sonra cezaevine gönderildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×