Cumhuriyet Üniversitesi heyeti Başkent'i turladı

Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, daha önce Cumhuriyet Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan ve Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Prof.

Cumhuriyet Üniversitesi heyeti Başkent'i turladı
17 Ocak 2014 Cuma 14:53

Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, daha önce Cumhuriyet Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan ve Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Prof. Dr. Emrullah İşler'i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı İşler, Rektör Kocacık ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmet Yılmaz'ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, görev yaptığı Cumhuriyet Üniversitesi'nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Faruk Kocacık, ziyarette İşler'in, Cumhuriyet Üniversitesi'nde geçmişte görev yapmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyarette Rektör Kocacık, günün anısına Başbakan Yardımcısı İşler'e plaket takdim etti.

REKTÖR KOCACIK, BAKAN İSMET YILMAZ’A BİLGİ VERDİ

Faruk Kocacık ve beraberindekiler, daha sonra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ı ziyaret etti. Müsteşar Doç. Dr. Hasan Canpolat'ın da hazır bulunduğu ziyarette, Kocacık ve beraberindekiler, Bakan Yılmaz'a, 'Optik Mühendisliği Bölümü ve Optik Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi' ile ilgili bilgi verdi. Kocacık, ayrıca Bakan Yılmaz'a, Aselsan ile üniversite arasında imzalanan protokol ve Optik Mühendisliği Bölümü'ne laboratuvar kurma isteğini de iletti.

Sivas’ta bir teknoloji üniversitesinin kurulum çalışmaları ve yeni üniversitenin misyon ve vizyonu hakkında öne çıkan görüşlerin sunulduğu ziyarette Bakan Yılmaz da konuyla ilgili önerilerde bulundu. Yıldız Dağı Tesisleri'nin de görüşüldüğü ziyarette Rektör Kocacık, Bakan Yılmaz'a projeye verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. Kocacık ve beraberindekiler, Bakan Yılmaz'ı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'a üniversitede verilecek fahri doktora törenine davet etti.

Ziyarette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Tatar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarı, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Okatan da yer aldı.
CİHAN

Cumhuriyet Üniversitesi heyeti Başkent'i turladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×