Cumhurbaşkanı Gül’den, Nuri Bilge Ceylan’a tebrik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 67. Cannes Film Festivali’nde 'Kış Uykusu' filmi ile 'Altın Palmiye' ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan’a tebrik telgrafı gönderdi. Gül, gönderdiği telgrafta Türk sinemasının 100. yılına vurgu yaptı. Cumhurbaşkanlığı’ndan...

Cumhurbaşkanı Gül’den, Nuri Bilge Ceylan’a tebrik
25 Mayıs 2014 Pazar 00:33

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 67. Cannes Film Festivali’nde 'Kış Uykusu' filmi ile 'Altın Palmiye' ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan’a tebrik telgrafı gönderdi. Gül, gönderdiği telgrafta Türk sinemasının 100. yılına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, 67. Cannes Film Festivali'nde 'Kış Uykusu' filmiyle 'Altın Palmiye' ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan'a bir telgraf göndererek, 100. yılında Türk sinemasının çıtasını yükselten bu önemli başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, bugüne kadar 2009 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün de aralarında bulunduğu birçok ulusal ve uluslararası ödül alan Ceylan’ın, Altın Palmiye Ödülü’yle başarılarını taçlandırdığını ifade ederek, milletimize bir kez daha büyük gurur ve mutluluk yaşatan Ceylan’ı, değerli oyuncuları ve tüm ekibi kutlamıştır.” denildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×