Cumhurbaşkanı Gül: MİT yasasını yakından takip ediyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’de görüşülen MİT yasa tasarısını yakından takip ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül: MİT yasasını yakından takip ediyorum
16 Nisan 2014 Çarşamba 15:18

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’de görüşülen MİT yasa tasarısını yakından takip ettiğini ifade etti. Gül, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Başbakan Erdoğan’la henüz görüşmediğini kaydetti.

Letonya Cumhurbaşkanı Andirs Berzins’ı Çankaya Köşkü’nde kabulünde basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis’te görüşülen MİT yasa tasarısına dair şunları söyledi: "Daha önceki bir çok yasada olduğu gibi bu yasayı da yakından takip ediyorum. Bu tip yasalar tartışmalı konulardır, işin doğası gereği. Görüşlerimi (ilgililere) dikkatli bir şekilde paylaştım. Nihayetinde Meclis’in vereceği bir karardır.’’

Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda bir soruya ise Cumhurbaşkanı Gül, "Cumhurbaşkanlığının seçim takvimi açıklandı. ‘Başbakanla konuşacağız’demiştim henüz bunu yapmadım. Yakında konuşacağız. Şüphesiz başka adaylar da söz konusu olacaktır. Türk halkı karar verecektir. Hiç kimse ‘şimdiden bu benim cebimdedir’ de dememektedir. Benim ne düşündüğüm de muhakkak önemli olacaktır.’’ dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×