Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı
11 Eylül 2016 Pazar 12:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye'nin, 15 Temmuz sabahı olduğundan çok daha güçlü, kararlı ve dinamik olduğunu belirterek, "Milletimiz, kendi iradesini hiçe sayan, darbeyle, terörle, şiddetle ülkesine boyun eğdirebileceğini, devletini ele geçirebileceğini sananlara açık bir mesaj vermiştir. Bu tür niyetlerle yola çıkanlar, artık bilmelidirler ki karşılarında 570 bin kişilik ordusuyla, 260 bin kişilik polisiyle birlikte, 7'den 70'e 79 milyonluk milletiyle bir Türkiye'yi bulacaklardır." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularla tebrik ederek, bu mübarek bayramın millete, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesi, kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Bu bayrama, pek çok meselenin sebep olduğu buruklukların yanı sıra, meseleleri çözme iradesinin varlığını da görmenin sevinciyle girildiğine işaret eden Erdoğan, iki ay önce 15 Temmuz gecesi, tarihte görülmemiş bir ihanetle karşı karşıya kalınıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker elbisesi giymiş teröristlerin, milletin tanklarını, uçaklarını, helikopterlerini ve silahlarını yine millete çevirdiğini kaydetti.

Ülkenin, o gece, hem bir darbe girişimine hem büyük bir terör eylemine hem de gizli bir işgal teşebbüsüne maruz kaldığını vurgulayan Erdoğan, "Milletimiz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün, Türkiye'yi ele geçirme girişimini, tanklara, uçaklara, helikopterlere karşı vücudunu siper ederek, dünyada eşine ender rastlanır bir kahramanlıkla engelledi. Tarihe altın harflerle kazınacağına inandığım bu mücadelenin bedeli 241 şehit, 2 bin 194 yaralı oldu. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." değerlendirmesini yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye için 15 Temmuz gecesi ne kadar karanlık başladıysa, 16 Temmuz sabahının da o derece aydınlık doğduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Bugün Türkiye, 15 Temmuz sabahı olduğundan çok daha güçlü, çok daha kararlı, çok daha dinamiktir. Milletimiz, kendi iradesini hiçe sayan, darbeyle, terörle, şiddetle ülkesine boyun eğdirebileceğini, devletini ele geçirebileceğini sananlara açık bir mesaj vermiştir. Bu tür niyetlerle yola çıkanlar, artık bilmelidirler ki, karşılarında 570 bin kişilik ordusuyla, 260 bin kişilik polisiyle birlikte, 7'den 70'e 79 milyonluk milletiyle bir Türkiye'yi bulacaklardır. Bunun en müşahhas örneğini, 7 Ağustos'ta Yenikapı Mitingi'nde gördük. Milletimiz, her kesimden, her görüşten, her düşünceden insanıyla, o gün o meydanda tüm dünyaya mesajını verdi."

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla yoluna devam ettiğine işaret eden Erdoğan, ülkenin hedefinin, sonraki nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakmak olduğunu kaydetti.

 "Türkiye'yi PKK belasından kurtarmakta kararlıyız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak sadece Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı mücadele edilmediğine vurgu yaparak, bölücü terör örgütü PKK ve dini istismar ederek, kendine alan açmaya çalışan DAİŞ gibi kanlı yapılarla da mücadelenin kesintisiz sürdüğünü bildirdi.
Görünüşte rakip gibi gözüken bu örgütlerin, aslında Türkiye'ye karşı birlikte hareket ettiklerine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:
"PKK terör örgütünün, 15 Temmuz'dan sonra sınır bölgelerimizdeki faaliyetlerini yoğunlaştırma gayretinde olduğunu görüyoruz. Türkiye'nin Suriye operasyonunu sekteye uğratma amacı taşıdığı açık olan bu eylemler, örgütün ağır kayıplar vermesine rağmen devam ediyor. Terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerin acısı yüreğimizi yakıyor, ama şundan emin olunuz ki askerimizin, polisimizin, korucularımızın dökülen tek bir damla kanı dahi boşa gitmedi, gitmiyor. PKK, tarihinin en ciddi kayıplarını verme pahasına yürüttüğü bu kanlı eylemlerinde kesin bir başarısızlığa uğramıştır.
Artık bölge halkının da açıktan tavır aldığı bu örgüt, her geçen gün daha fazla köşeye sıkışmaktadır. Güvenlik güçlerimizle ve bölgedeki kardeşlerimizle el ele vererek, Türkiye'yi PKK belasından kurtarmakta kararlıyız. FETÖ gibi PKK'nın da milletimizin dirayeti, devletimizin gücü karşısında direnme şansı yoktur. PKK'nın, Suriye'deki kolu olan PYD-YPG'yi de aynı akıbet bekliyor. DAİŞ denilen örgütü, hem Suriye'de bitirmek hem ülkemizde eylem yapamaz hale getirmek, milletimize karşı boynumuzun borcudur. Fırat Kalkanı Harekatı, bunun ilk adımıdır. Ülke ve millet olarak bekamızı tehdit eden tüm örgütleri, arkalarında kim olursa olsun, yok etmek için ne gerekiyorsa yapmaktan bizi kimse alıkoyamaz."

Erdoğan, gerek Fırat Kalkanı Harekatı'nda, gerek terörle mücadele operasyonlarında görev alan güvenlik güçlerinin tamamına başarılar diledi.

 "Yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır"

Bayramların birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği günler olduğunu ifade eden Erdoğan, büyükleri ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak, bu mübarek günlerin manevi önemine uygun şekilde yaşatılması gerektiğini belirtti.
Erdoğan, bu vesileyle mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getirenlerin ibadetlerinin kabul ve makbul olması dileğinde bulundu.

Bayram ziyaretlerine gidiş ve dönüşlerde trafik kurallarına her zaman olduğundan çok daha fazla riayet edilmesi çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maalesef ülkemizde, her bayramda, trafik kazalarında pek çok ailenin ocağına ateş düşüyor. Ailelerimize ve milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebep olacak ihlallerden, hep birlikte kaçınmalıyız. Unutmayınız, yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır, ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:
"Bu duygularla mübarek Kurban Bayramı'nızı bir kez daha tekrar tebrik ediyorum. Şu anda beni takip eden sizlerle ve milletimizle birlikte, tüm Müslümanlara, tüm insanlığa Rabbimden huzur, esenlik ve sağlık diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×