Çukurova’da engelliler de yüzebilecek

Çukurova Belediyesi Hayalpark Olimpik Açık Yüzme Havuzunda çocuklara yüzme kursu Başkan Soner Çetin’in katıldığı etkinlikle başladı. İlk kulaçlar atılırken Başkan Çetin, “Havuzumuzu engelli kardeşlerimize de açıyoruz.” diyerek...

Çukurova’da engelliler de yüzebilecek
15 Haziran 2014 Pazar 14:08

Çukurova Belediyesi Hayalpark Olimpik Açık Yüzme Havuzunda çocuklara yüzme kursu Başkan Soner Çetin’in katıldığı etkinlikle başladı. İlk kulaçlar atılırken Başkan Çetin, “Havuzumuzu engelli kardeşlerimize de açıyoruz.” diyerek müjde verdi.

“İlçemizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın istiyoruz” diyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çocuklarımızın daha mutlu bir hayat sürebilmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için çocuklarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Kayıtlarımız başladı, çok yoğun bir talep var ve günde 800-900 çocuğumuza yüzme öğretiyoruz. Yüzme bilmeyen evladımız kalmayacak.” diye konutu.

Hayalpark Olimpik Yüzme Havuzu, tarihinde ilk kez engelli vatandaşlara da ücretsiz olarak yararlanabilecekleri yüzme fırsatı sunuyor. 21 Haziran Cumartesi gününden itibaren yüzme bilen ve yüzme sporu yapmasında sakınca bulunmadığına dair doktor raporu alan engelli yurttaşlar, her cumartesi saat 09.00-12.00 saatleri arasında olimpik yüzme havuzundan yararlanabilecek. Başkan Çetin, “Engelli kardeşlerimize kayıtsız kalamazdım. Gönüllerince yüzebilsinler diye cumartesileri sabahtan öğlene kadar tümüyle engellilerimize ayırdık.’’ diye bilgi verdi.

Belediye Başkanı Çetin’in verdiği bilgiye göre “Havuzda 7-15 yaş arası çocuklara, Beden Eğitimi Yüksek Okulu (BESYO) mezunu uzman eğitmenler tarafından ücretsiz yüzme öğretiliyor. Günde altı seans yüzme kursunun verilmeye başlandığı olimpik havuz, dört cankurtaran, 15 eğitmen, dört havuz personeli ve iki de havuz teknisyeni ile hizmet veriyor. Kayıtların en son 4 Eylül Perşembeye kadar alınacağı havuzda dersler 9 Haziran Pazartesi günü başlatıldı.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×