Çukurova Üniversitesi Ligi başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) tarafından düzenlenen Üniversite Ligi (ÜNİLİG) başladı.

Çukurova Üniversitesi Ligi başladı
05 Şubat 2014 Çarşamba 11:48

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) tarafından düzenlenen Üniversite Ligi (ÜNİLİG) başladı.

Üniversite çalışanları ve öğrencilerden oluşturulan takımlar, futboldan voleybola, basketboldan masa tenisine kadar birçok branşta kıyasıya mücadele ediyor. Tüm branşlarda turnuvalar lig usulü oynanırken, başarılı olan takımlara, çeşitli hediyeler verilecek. ÜNİLİG için, Çukurova Üniversitesi’ndeki hazırlık çalışmaları tamamlandı ve futbol maçının başlama vuruşunu ÇÜ Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz yaptı. Şenlik havasında başlayan ÜNİLİG’in ilk müsabakası, Mühendislik Mimarlık Fakültesi ile Balcalı Hastanesi çalışanları arasında yapıldı.

Çukurova Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrenciler için, her branşla ilgili takımlar oluşturuldu. Basketbol personelde 7, öğrencide 17 takım mücadele ediyor. Futbol branşında 15 personel takımı oluşturulurken, öğrencilerin takım sayısı 30 olarak belirlendi. Futbol ve basketbolun yanı sıra voleybolda da, personelden 8 takım, erkek öğrencilerden 15 takım, kız öğrencilerden de 9 takım bu branştaki karşılaşmalara katılıyor.

Ligle ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Doç. Dr. Kerem Özgünen, spor şenliğini düzenlemelerdeki amacın, öğrencilerle üniversite çalışanlarını sporda buluşturmak, onları spor yapmaya teşvik etmek olduğunu söyledi. Tüm branşlarda turnuvalar lig usulü oynanıyor. Kendi gruplarında birbirleriyle mücadele edip derece yapan takımlar da bahar şenliğinde ‘Çapraz Elemeli Final’ oynamaya hak kazanacak. Turnuvada başarılı olan takımlara, günün anısına SKS tarafından çeşitli hediyeler verilecek.
CİHAN

Çukurova Üniversitesi Ligi başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×