ÇÜ'de uzaktan eğitim e-MBA başvuruları başladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından 2010 yılından bu yana yürütülen ‘Uzaktan Eğitim e-MBA (Master of Business Administration)’ programının yeni akademik yılı kayıtları başladı.

ÇÜ'de uzaktan eğitim e-MBA başvuruları başladı
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:58

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından 2010 yılından bu yana yürütülen ‘Uzaktan Eğitim e-MBA (Master of Business Administration)’ programının yeni akademik yılı kayıtları başladı. 31 Ocak tarihine kadar devam edecek e-MBA uzaktan eğitim kayıtlarına, 4 yıllık lisans ya da meslek yüksekokul derecesine sahip tüm adaylar, programın web sitesi http://emba.cu.edu.tr üzerinden online olarak başvurabiliyor.

ÇÜ Sosyal bilimler Enstitüsü Müdürü ve Uzaktan Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Selçuk Çolak, e-MBA programının 2010 yılından itibaren başarıyla uygulandığını ve çok sayıda mezun verdiklerini söyledi. Doç. Dr. Çolak, kariyerine güç katmak isteyen bireyler için tasarlanan on-line uzaktan eğitim yüksek lisans e-MBA programları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü; “e-MBA programı, üniversitelerde uzun süredir uygulanan tezsiz işletme yüksek lisans programının daha erişilebilir hale getirilmesi amacı ile internet üzerinden uygulanmasıdır. e-MBA programında öğrenciler dersleri internet üzerinden takip eder, ödevlerini ve projelerini internet üzerinden yapar ve yollar. Canlı derslere katılır ve sadece final sınavları için üniversiteye gelirler.”

ALES ŞARTI KALDIRILDI
Programa 4 yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu tüm adayların başvurabileceğini aktaran Çolak, “Programlar için ALES sınav şartı kaldırılmış olup, lisans not ortalaması ve mülakat sınavı sonucuna göre öğrenci alımı yapılacak. Başvuru süreci, şartları ve ders programları ile ilgili detaylı bilgilere http://emba.cu.edu.tr adresinden ulaşmak mümkün.” diye konuştu. Doç. Dr. Çolak, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülen e-MBA işletme tezsiz yüksek lisans programına ek olarak “Uzaktan Eğitim Yönetim ve Organizasyon”, “Uzaktan Eğitim Pazarlama”, “Uzaktan Eğitim İşletme ve Teknoloji Yönetimi”, “Uzaktan Eğitim Muhasebe”, “Uzaktan Eğitim Bankacılık ve Finans” programlarının da açıldığını kaydetti.

E-MBA NEDİR?
e-MBA, üniversitelerde uzun süredir uygulanan İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın “Uzaktan Eğitim” yöntemi ile gerçekleştirilmesidir. “Uzaktan Eğitim” öğretim üyesi ile öğrencinin fiziksel olarak aynı ortamda olmadığı durumlarda kullanılan bir eğitim teknolojisidir. Bu teknolojide senkron ve asenkron yöntemler kullanılarak eğitim çalışmaları yürütülür. Öğrenciler dersleri internet üzerinden takip eder, ödevlerini ve projelerini internet üzerinden yaparak teslim eder, canlı derslere katılır ve üniversiteye sadece final sınavları için gelirler. e-MBA'da ders programı, örgün öğretim ile paralel olarak yürütülür ve aynı müfredat programı takip edilir.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×