Cübbeli Hoca milletvekili adayı olur mu?

Cübbeli Ahmet adı ile anılan Ahmet Mahmut Ünlü, neden milletvekili olmayacağını Vahdet gazetesinde yazdığı köşe yazısında açıkladı.

Cübbeli Hoca milletvekili adayı olur mu?
13 Mart 2015 Cuma 09:30

Bu dünya hayatında verilen imkânların ve makamların hepsinin geçici olduğuna dikkat çeken Cübbeli Ahmet, "Koltuk sevdalısı olmamak lazım. Bazı bireyler koltuğu altından çekildiği süre  ağzından emziği tahsil edilen çocuk bu şeklinde ağlıyor" değerlendirmesinde bulundu. Cübbeli, milletvekili olma hırsı içerisinde olanları da eleştirdi.

Cübbeli vekillik arkasında koşanlara seslenen Cübbeli milletvekili olmak bu şeklinde bir hedefinin niye olmayacağını şu ifadelerle açıkladı:

"NE MERAKLISINIZ VEKİL OLMAYA YAHU!"

Allah-u Teâlâ’nın verdiği mallar geçici, oğullar geçici, ziynetler geçici, imkânlar, itibarlar geçici, makamlar, mevkiler, koltuklar geçici. Adam geçen devir milletvekili oluyor, şimdi benim bu şeklinde milletten birisi olmakta ve üzülüyor buna. Ne üzülüyorsun?! Kurtuldun işte sevinsene. Yine illa milletvekili olmayı istiyor. 40 senedir milletvekili olanlar mevcut mecliste. 40 senedir mecliste olmana karşın bu ülke düzelmediyse sen fuzulisin demek ki. Makam, makam, makam… Koltuğunu altından çektikleri süre ağzından emziği tahsil edilen çocuk bu şeklinde ağlıyor. Ne kadar meraklısınız vekil olmaya yahu! Bir garip iş.

"ADAY OLSAM KAZANIR MIYIM?"

Ben Bursa’dan koysam adaylığımı kazanır mıyım acaba? Bursa’nın hepsini bana verseler girer miyim bu işlere acaba? Bütün Bursa’nın kadrolarını verseler girer miyim? Girmem nedeni ise akıllıyım. 

"SADDAM’IN SONU ORTADA"

Milleti namaza başlatmak lazım, Ehl-i Sünnet itikadını tashih etmek lazım, müşterilerini haramdan, zinadan kurtarmak lazım. Siyasetin ehli var, Allah onlara becerttirsin, muvaffak eylesin. Biz o işin ehli değiliz. Biz size hizmet edeceğiz. Onun için dünya geçer, makam, mevki, mertebe biter. 10 yıl de, 20 yıl de, 40 yıl de geçer. 

Kral olsan ne olur?! Bir de sonunun fena olma ihtimali de var. Saddam’ın sonu ne bir vaziyete geldi?! Kaddafi’nin hali ne bir vaziyete geldi?! 40 senelik krallık kurtaramadı onları. Zalimlik etti, hainlik etti Mevla da belasını verdi. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×