Cübbeli Ahmet Hoca Özgecan hakkında konuştu

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetini yorumlayan Cübbeli Ahmet Hoca "Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca Özgecan hakkında konuştu
17 Şubat 2015 Salı 10:16

Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen Özgecan Aslan için Cübbeli Ahmet Hoca 'Şehittir' yorumunda bulundu.
 
Vahdet gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında Özgecan Aslan'ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getiren Cübbeli Ahmet Hoca "Bu olayda bu kızımızın haksız yere öldürüldüğünden hiç şüphe yoktur. Dolayısıyla bu hadis-i şerife göre kendisine şehit diyebiliriz. Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim" dedi.
 
İşte Cübbeli'nin yazısındaki ilgili kısım;
 
"Hadis-i şeriflerden anlaşıldığına göre namusunu korumak için direnirken vahşice öldürülen Özgecan Aslan kızımız şehit mertebesindedir. Özgecan kızımız haberlerden anladığımıza göre namusunu kirletmemek için, ırzını muhafaza uğrunda hunharca katledilmiştir. Hadis-i şerifte 'Haksız yere öldürülen kişi şehittir' (Nesai, Tahrimü'd-dem: 25, no:4096, 7/117) buyruluyor. Bu olayda bu kızımızın haksız yere öldürüldüğünden hiç şüphe yoktur. Dolayısıyla bu hadis-i şerife göre kendisine şehit diyebiliriz.
 
ÖZGECAN ASLAN'IN ÖLDÜRÜLMESİ SONRASI GELİŞMELER
EVLİYALARDAN KIYMETLİ
 
Allah'ın kendilerine en çok değer verdiği kullar 4 kısımdır. Bunların başında peygamberler gelir. Sonra sıddıklar gelir. Ebu Bekir Sıddık bunların reisidir. Daha sonra şehitler gelir. Bunların efendisi Hazreti Hamza'dır. Daha sonra da salihler gelir.
 
"ÖZGECAN'I KENDİ KIZIMIN YERİNE KOYDUM VE..."
 
Nisa Suresi'nin 69. Ayetinde bu dört zümre zikredilmektedir. Görüldüğü üzere peygamberler ve sıddıklardan sonra şehitler geliyor. Evliyadan bile önce şehitler geliyor yani. Dolayısıyla mertebeleri Allah indinde çok kıymetlidir. Ve kanlarının ilk damlasıyla bütün günahları bağışlanmaktadır. Ahirette kendilerine özel makamlar, köşkler, saraylar ve diğer Müslümanlardan daha öncelikli haklar verilecektir. Dolayısıyla hükmen şehit olanlar da aynı müjdeleri ahirette alacaklardır. Özgecan'ı kendi kızım yerine koydum ve acısının ciğerimi yaktığını hissettim. Rabbim özel rahmeti ile muamele eylesin, sualsiz hesapsız cennetine dâhil etsin. Ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum." 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×