ÇÜ Ritmik Jimnastik Grubu, Rektör Kibar'ı ziyaret etti

Türkiye son günlerde, danslarıyla izleyenleri derin duygulara götüren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ritmik Jimnastik Grubu’nun ‘Yetenek Sizsiniz’ programındaki performansını konuşuyor.

ÇÜ Ritmik Jimnastik Grubu, Rektör Kibar'ı ziyaret etti
20 Şubat 2014 Perşembe 14:13

Türkiye son günlerde, danslarıyla izleyenleri derin duygulara götüren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ritmik Jimnastik Grubu’nun ‘Yetenek Sizsiniz’ programındaki performansını konuşuyor. Türkiye’yi kendilerine hayran bırakan gurubun üyeleri Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. Ziyarette sporcular bir de mini gösteri yaptı.

Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü (ÇÜSK), her geçen gün farklı branşlarda önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Sporun her dalında adını sıklıkla duyuran ÇÜSK’ün Ritmik Jimnastik ve Modern Dans sporcularından oluşan 23 kişilik ekip, ‘Yetenek Sizsiniz’ isimli yarışma programındaki gösterisiyle, bir anda ülkenin gündemine oturdu.

Yarışma programının Adana’daki elemelerine katılarak 1. tura davet edilen ve tur atlayarak danslarıyla büyük beğeni toplayan ÇÜSK Ritmik Jimnastik Grubu, yaşları 7 ile 17 arasında değişen 23 öğrenciden oluşuyor. ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretim Görevlisi Banu Nurdan Özsu eğitmenliğinde 2. tura katılarak seyircilerden yüzde 92 oy alan Ritmik Jimnastik Grubu, yarı finalde yine sahneye çıkacak.
Her iki turda gerek jüriden, gerekse halktan övgüler alan grup, yarı final çekimleri sonrasında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. Jimnastikçi sporcularla tek tek tanışan Kibar, başarılarından dolayı sporculara, antrenörler ve ailelerine teşekkür etti.

Ziyaret sonunda grubun Rektör Prof. Dr. Kibar’a bir de sürpriz gösterisi oldu. Yarışmada en beğenilen hareketlerden oluşan bir gösteri sunan sporcuları, Rektör ilgiyle izledi. Ziyaret, toplu çekilen anı fotoğrafı ile son buldu.
CİHAN

ÇÜ Ritmik Jimnastik Grubu, Rektör Kibar'ı ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×