ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarını uğurladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, arkeoloji, biyoloji, fizik, istatistik, kimya, matematik, psikoloji ve Türk dili edebiyatı bölümleri mezunlarını uğurladı.Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene...

ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarını uğurladı
15 Temmuz 2014 Salı 15:18

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, arkeoloji, biyoloji, fizik, istatistik, kimya, matematik, psikoloji ve Türk dili edebiyatı bölümleri mezunlarını uğurladı.

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende öğrenciler kortej halinde sahneye çıktı ve davetlileri selamladı. Fakülteyi anlatan sinevizyon gösteriminin ardından açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Selahattin Serin, Çukurova Üniversitesi’nin en köklü fakültelerinden biri olduğunu vurgulayarak, 125 akademik personel, 3 bin 351 öğrenci ve 9 bölümü ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Dekan Prof. Dr. Serin konuşmasına şöyle devam etti: "40 yılı geride bırakan fakültemiz, bu yıla kadar 10 bin 477 mezun verdi. 2013-2014 eğitim öğretim yılı mezunlarımızın sayısı 291’dir. Fen Edebiyat Fakültesi olarak öğrencilerimize kaliteli ve iyi bir eğitim verebilmek, mezuniyet sonrasındaki çalışmalarını da başarıyla sürdürebilmelerini sağlayabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Fakültemizdeki öğrencilerin araştırma ve eğitim-öğretim faaliyetlerini yaparken, yararlanabilecekleri laboratuvarları ve derslik imkânlarımız el verdiği ölçüde her geçen gün daha donanımlı ve işlevsel hale getirmeye çalışıyoruz."

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise Çukurova Üniversitesi’nin 1972 yılında 2 fakülteyle kurulduğunu ve şu an 16 fakülte, 5 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarı, 3 enstitü ve 35 araştırma uygulama merkezi ile Türkiye’deki mevcut 183 üniversite arasında ön sırlarda yer aldığını söyledi. Açılış konuşmalarının ardından fakülteyi birincilikle bitiren Hacı Arslan’a plaket ve diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, fakülte ikincisi Can Suakıtır’a diploma ve plaketini Dekan Prof. Dr. Selahattin Serin verirken, üçüncü Hilal Berk’e ise Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Batislam plaket ve diplomasını verdi. Fakülte birincisi Hacı Arslan’ın yaş kütüğüne plaketini çakmasının ardından bölümlerde dereceye giren öğrencilere diplomaları verildi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin müzik dinletisi sunmasının ardından tören, kep atma ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

CİHAN

ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarını uğurladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×